شیرین کننده های مصنوعی چقدر ایمن هستند؟

شیرین کننده های مصنوعی چقدر ایمن هستند؟

برای میلیون ها آمریکایی که برای کمک به کنترل وزن خود به شیرین کننده های مصنوعی متکی هستند، گزارش جدیدی که توسط سازمان بهداشت جهانی منتشر شده است ممکن است طعم ترش را در دهان آنها ایجاد کند.

WHO که دستورالعمل‌های قبلی‌اش به مصرف‌کنندگان توصیه می‌کند مصرف شکر خود را محدود کنند، از مردم می‌خواهد که شیرین‌کننده‌های غیر قندی (NNS) را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنند. و این شامل جایگزین های طبیعی و مصنوعی قند می شود.

کسب اطلاعات بیشتر: 5 دلیل مهم برای استفاده روزانه از ضد آفتاب

جایگزینی قندهای آزاد با NSS در طولانی مدت به کنترل وزن کمک نمی کند. فرانچسکو برانکا، مدیر تغذیه و ایمنی مواد غذایی سازمان جهانی بهداشت می گوید: مردم باید راه های دیگری را برای کاهش مصرف قندهای آزاد در نظر بگیرند، مانند مصرف مواد غذایی با قندهای طبیعی، مانند میوه، یا غذاها و نوشیدنی های بدون شیرینی.

آژانس همچنین گزارش می دهد که استفاده طولانی مدت از NSS ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری های قلبی عروقی و مرگ زودرس را افزایش دهد.

برای کمک به درک بهتر دستورالعمل‌های جدید، رناتو کانسپسیون، M.D.، متخصص غدد دارای گواهی هیئت مدیره با گروه غدد درون‌ریز Lee Physician به سؤالات ما پاسخ می‌دهد.

س: تحقیقات همچنان نشان می‌دهد که جایگزین‌های شکر ممکن است آنقدر که فکر می‌کردیم بی‌خطر نباشند. آیا شیرین کننده های مصنوعی خاصی وجود دارد که من را در معرض خطر سکته مغزی، حمله قلبی یا سایر مشکلات سلامتی قرار دهد؟

به طور کلی، جایگزین های شکر بی خطر هستند. جایگزین های قند خاصی وجود دارند که به عنوان نگرانی های ایمنی شناسایی شده اند. اینها شامل ساخارین است که قبلاً به عنوان یک سرطان زا بالقوه ذکر شده است و اریتریتول که اخیراً با بروز بیشتر حمله قلبی و سکته مرتبط است.

در دهه 1980، از آنجا که ساخارین با سرطان مثانه در ارتباط بود، به عنوان یک عامل بالقوه ایجاد کننده سرطان (سرطان زا) در لیست قرار گرفت. با این حال، از آنجایی که چنین ارتباطی در انسان شناسایی نشده است، در سال 2000 از فهرست سرطان‌زاهای بالقوه انسانی حذف شد.

اخیرا، موسسه تحقیقاتی کلیولند کلینیک لرنر تحقیقاتی را منتشر کرده است که نشان می دهد اریتریتول، یک شیرین کننده مصنوعی محبوب، با افزایش خطر حمله قلبی و سکته مغزی مرتبط است. در این مطالعه گزارش شد افرادی که دارای فاکتورهای خطر بیماری قلبی مانند دیابت هستند، در صورت داشتن بالاترین سطح اریتریتول در خون، دو برابر بیشتر در معرض خطر حمله قلبی یا سکته بودند.

به نظر می رسد اریتریتول ممکن است باعث تغییراتی در عملکرد پلاکت ها شود که منجر به افزایش تشکیل لخته خون می شود. اما، همانطور که نویسندگان خاطرنشان می‌کنند، برای تایید یافته‌های آن‌ها در جمعیت عمومی به مطالعات بعدی نیاز است. این مطالعه همچنین دارای چندین محدودیت بود، از جمله اینکه مطالعات مشاهده بالینی ارتباط و نه علت را نشان می دهد.

شیرین کننده های طبیعی چطور؟ آیا آنها مضر هستند؟

کلمه طبیعی می تواند به چند معنی باشد. این می تواند به معنای عسل، شربت افرا یا شهد آگاو باشد. همچنین می تواند به معنای شکر سفید معمولی از نیشکر یا استویا از گیاه استویا باشد. در حال حاضر، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه هر یک از اینها در صورت مصرف متعادل منجر به اثرات مضری شود وجود ندارد.

اما همانطور که در پاسخ قبلی اشاره شد، اریتریتول با حمله قلبی و سکته مغزی مرتبط است. این شیرین کننده کم کالری اغلب برای افزودن فله یا شیرین کردن استویا استفاده می شود. مصرف بیش از حد قندهای تصفیه شده می تواند خطر چاقی و آسیب های ناشی از آن، از جمله دیابت و بیماری قلبی را افزایش دهد.

چگونه می توانم استفاده از قندها و شیرین کننده ها را از رژیم غذایی خود حذف کنم؟

به عنوان یک فرد، همه ما سلیقه های متفاوتی داریم. مثلاً من قهوه‌ام را بدون شکر می‌نوشم و همسرم قهوه‌اش را با دو قاشق چای‌خوری شکر سفید می‌نوشد. اما برای بقیه روز، او دیگر کربوهیدرات نمی خورد. من ممکن است یک ساندویچ برای ناهار و برنج برای شام. اما هر دوی ما به طور منظم ورزش می کنیم. من فکر می‌کنم مهم‌ترین جنبه کنترل مصرف شکر، آگاهی از خطرات احتمالی آن و متعادل کردن آن با ذائقه شخصی خودمان است.

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

مجله اینترنتی شهر دوستان با تکیه بر دانش محتوایی تیم خود سعی بر آن دارد تا بهترین مقالات سرگرم کننده را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

آخرین پست ها

1400 © تمامی حقوق برای مجله اینترنتی شهر دوستان محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع بلامانع می باشد.