راه های تسکین کمردرد | 14 راه حل موثر

راه های تسکین کمردرد | 14 راه حل موثر

وضعیت درست خواب

وقتی کمردرد دارید، خوابیدن می تواند سخت باشد. این می تواند یک چرخه معیوب باشد زیرا وقتی به اندازه کافی نمی خوابید، ممکن است کمردرد شما بدتر شود. وضعیت خواب نامناسب نیز می تواند کمردرد را تشدید کند. سعی کنید به پهلو دراز بکشید. یک بالش بین زانوهای خود قرار دهید تا ستون فقرات در وضعیت خنثی قرار گیرد و فشار روی کمرتان کاهش یابد. اگر نیاز دارید به پشت بخوابید، یک بالش را زیر زانوهای خود قرار دهید. حتما روی یک تشک سفت راحت بخوابید.

کسب اطلاعات بیشتر: مراقبت از دندان های کودک

وضعیت بدنی خوب

مادربزرگ حق داشت! خمیدن برای شما مضر است. و وضعیت نامناسب می تواند کمردرد را بدتر کند، به خصوص اگر برای مدت طولانی بنشینید. روی کیبورد خود غرق نشوید. صاف بنشینید، شانه های خود را شل کنید و بدنتان را به پشتی صندلی تکیه دهید. سعی کنید یک بالش یا یک حوله نورد بین کمر و صندلی خود قرار دهید. پاهای خود را صاف روی زمین نگه دارید.

دارو از فروشگاه

دو نوع مسکن بدون نسخه وجود دارد که اغلب به درمان کمردرد کمک می کند: داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) و استامینوفن. هر دو عوارض جانبی دارند و برخی افراد ممکن است نتوانند آنها را مصرف کنند. قبل از مصرف مسکن ها با پزشک خود صحبت کنید. و انتظار نداشته باشید که دارو به تنهایی مشکل درد شما را حل کند. مطالعات نشان می دهد که احتمالاً به بیش از یک نوع درمان نیاز خواهید داشت.

مسکن های تجویزی

برخی از افراد ممکن است برای کمک به کاهش درد به داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی قوی یا داروهای مخدر نیاز داشته باشند. در صورت مصرف هر گونه داروی دیگر – از جمله داروهای بدون نسخه – برای جلوگیری از مصرف بیش از حد مواد فعال خاص، مهم است که با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید. پزشک شما همچنین ممکن است شل کننده های عضلانی را برای کمک به کاهش اسپاسم عضلانی دردناک تجویز کند.

داروهای ضد افسردگی

حتی اگر افسرده نیستید، پزشک ممکن است داروهای ضد افسردگی را به عنوان بخشی از درمان کمردرد مزمن تجویز کند. مشخص نیست که چگونه داروهای ضد افسردگی به تسکین درد مزمن کمک می کنند. اعتقاد بر این است که تأثیر داروهای ضد افسردگی بر پیام رسان های شیمیایی ممکن است بر سیگنال های درد در بدن تأثیر بگذارد.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست ها می توانند به شما یاد بدهند که چگونه بنشینید، بایستید و حرکت کنید به گونه ای که ستون فقرات شما را در یک راستا قرار دهد و فشار روی کمر را کاهش دهد. آنها همچنین می توانند تمرینات تخصصی را به شما آموزش دهند که ماهیچه های مرکزی را که پشت شما را پشتیبانی می کنند، تقویت می کند. یک هسته قوی یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از کمردرد بیشتر در آینده است. مطالعات نشان می دهد که وقتی قدرت، انعطاف و استقامت خود را افزایش می دهید، کمردرد کاهش می یابد – اما زمان می برد.

به کمر درد استراحت نکنید

پزشکان استراحت در بستر را برای کمردرد تجویز می کردند. اما اکنون می دانیم که بی حرکت دروغ گفتن یکی از بدترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. می تواند کمردرد را بدتر کرده و منجر به عوارض دیگری شود. بیش از یک یا دو روز استراحت نکنید. مهم است که بلند شوید و به آرامی دوباره شروع به حرکت کنید. مشخص شده است که ورزش یکی از موثرترین راه ها برای تسکین سریع کمر درد است. شنا، پیاده روی یا یوگا را امتحان کنید.

یخ و گرما

استفاده منظم از یخ در نواحی دردناک کمر ممکن است به کاهش درد و التهاب ناشی از آسیب کمک کند. این کار را چند بار در روز و هر بار تا 20 دقیقه امتحان کنید. کیسه یخ را در یک حوله نازک بپیچید تا از پوست خود محافظت کنید. بعد از چند روز روی حرارت قرار دهید. برای کمک به شل شدن عضلات و افزایش جریان خون در ناحیه آسیب دیده، از یک پد گرم کننده یا بسته گرم استفاده کنید. همچنین می توانید برای کمک به آرامش، حمام آب گرم را امتحان کنید. برای جلوگیری از سوختگی و آسیب بافتی، هرگز روی پد گرم کننده نخوابید.

درمان دستی

آیا ماساژ واقعاً پس از ترک میز کمر درد را کاهش می دهد؟ یک مطالعه اخیر نشان داد که یک ماساژ هفتگی در یک دوره 10 هفته ای باعث بهبود درد و عملکرد افراد مبتلا به کمردرد مزمن می شود. مزایا حدود شش ماه به طول انجامید اما پس از یک سال کاهش یافت. یکی دیگر از روش های عملی دستکاری ستون فقرات است. این درمان که توسط یک متخصص دارای مجوز انجام می شود، می تواند به رفع مشکلات ساختاری ستون فقرات و بازگرداندن تحرک از دست رفته کمک کند.

تحریک اعصاب

تحقیقات در مورد درمان های خاصی که اعصاب را برای کاهش کمردرد مزمن تحریک می کنند، در حال انجام است. اگر با مراقبت های محافظه کارانه تر بهبودی پیدا نکردید، پزشک ممکن است اضافه کردن طب سوزنی را به برنامه درمانی خود در نظر بگیرد. روش دیگری که ممکن است پزشک شما پیشنهاد کند، تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS) است که طی آن پالس های الکتریکی خفیف به اعصاب ارسال می شود تا سیگنال های درد دریافتی را مسدود کنند.

گفتار درمانی

مراجعه به روانشناس برای کمردرد ممکن است عجیب به نظر برسد. اما مطالعات نشان می دهد که درمان شناختی رفتاری در کوتاه مدت و بلند مدت در کمک به کمردرد مزمن بسیار موثر است. برای مثال، CBT ممکن است نحوه تفکر افراد مبتلا به کمردرد در مورد فعالیت بدنی – و چرایی اجتناب از آن – را هدف قرار دهد تا به تغییر نحوه واکنش آنها به فعال بودن کمک کند. افرادی که CBT انجام می دهند کاهش قابل توجهی در درد و ناتوانی گزارش کرده اند.

بیوفیدبک

بیوفیدبک از دستگاه خاصی استفاده می کند که به شما کمک می کند مغز خود را برای کنترل پاسخ خود به درد آموزش دهید. شما یاد می گیرید که تنفس، ضربان قلب، جریان خون و تنش عضلانی خود را تعدیل کنید. برخی از مطالعات نشان داده اند که بهتر از دارو در کاهش کمردرد است و شدت درد را تا حدود 30 درصد کاهش می دهد. بهترین قسمت: هیچ عارضه ای ندارد.

تزریقات ستون فقرات

پزشک ممکن است تزریق ستون فقرات را برای کمک به کاهش کمردرد توصیه کند. انواع مختلفی از تزریق وجود دارد که پزشکان متخصص در تسکین درد ممکن است از آنها استفاده کنند. به عنوان مثال، تزریق یک کورتیکواستروئید می تواند به تسکین التهابی که باعث درد می شود کمک کند. بسته به نوع تزریق، پزشک ممکن است تعداد دوزهای شما را در سال محدود کند تا از عوارض جانبی احتمالی جلوگیری شود.

جراحی کمر

اگر دیسک برآمده به عصب فشار وارد می کند، جراح ممکن است دیسککتومی را برای برداشتن برخی از مواد دیسک توصیه کند. یا لامینکتومی ممکن است برای رفع فشار ناحیه ای که روی اعصاب یا نخاع فشار وارد می کند توصیه شود. فیوژن ستون فقرات ممکن است برای کمک به ثبات ستون فقرات انجام شود. مانند همه جراحی‌ها، این جراحی‌ها خطراتی دارند و همیشه موفقیت‌آمیز نیستند. بنابراین آنها باید آخرین گزینه باشند.

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

مجله اینترنتی شهر دوستان با تکیه بر دانش محتوایی تیم خود سعی بر آن دارد تا بهترین مقالات سرگرم کننده را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

آخرین پست ها

1400 © تمامی حقوق برای مجله اینترنتی شهر دوستان محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع بلامانع می باشد.