مراقبت از موهای شکننده در 7 مرحله

موهای آسیب دیده می توانند به اشکال نامطلوب زیادی مانند نوک دوشاخه، موخوره، خشکی و حتی بافت موی شکننده ظاهر شوند. بدیهی است که هیچ کس نمی‌خواهد موها آسیب ببیند، اما گاهی اوقات به قدری راحت می‌توان از آرایش مو و رنگ‌های جدید غافل شد که از یک روال مراقبت از مو غافل شد.

اگر موهای خشک و شکننده دارید، ممکن است از خود بپرسید که آیا اقداماتی وجود دارد که می توانید برای بازگرداندن زندگی و رطوبت به یال خود انجام دهید. استرس نداشته باشید – قطعا وجود دارد. هفت نکته زیر را برای مراقبت از مو برای موهای شکننده یادداشت کنید.

 1. شامپو و نرم کننده خود را عوض کنید
  موهای شکننده نیاز به TLC اضافی دارند، زیرا تمایل به خشک و زبری دارند. این بدان معناست که شامپو و نرم کننده معمولی خود را با سیستمی جایگزین کنید که برای تغذیه رشته های شکننده شما طراحی شده است. شامپو آبرسان هیالورون پلمپ لورآل پاریس الویو بدون پارابن و نرم کننده هیالورون پلمپ لورآل پاریس الویو بدون پارابن را امتحان کنید که هر دو با اسید هیالورونیک فرموله شده اند تا موهای خشک و شکننده را با تغذیه عمیق و حیاتی پر کنند. رطوبت برای بافت ابریشمی، نرم و درخشندگی سالم.
 2. رشته های خود را هیدراته کنید
  همانطور که می توانید تصور کنید، موهای شکننده معمولاً نیاز مبرمی به آبرسانی دارند. برای کمک به بازگرداندن رطوبت به یال خود، از یک درمان مو استفاده کنید، مانند ماسک شستشوی مومیایی کننده آسیب پاک کننده اورال پاریس EverL’Oreal Paris Elvive Total Repair 5. این ماسک مو با روغن بادام و کنسانتره پروتئین ترمیم کننده برای تغذیه و ترمیم آسیب تا یک سال در یک بار استفاده فرموله شده است. بالم را بعد از شامپو بمالید و بگذارید سه تا پنج دقیقه بماند و سپس کاملا آبکشی کنید.
 3. مدل موی مناسب را انتخاب کنید
  طبق آکادمی پوست آمریکا (AAD)، استفاده مداوم از مدل‌های موی خاص – از جمله قیطان، دم اسبی، و اکستنشن مو – می‌تواند باعث کشیده شدن موها و ایجاد تنش شود که منجر به شکستگی می‌شود. در حالی که مجبور نیستید این استایل ها را به طور کامل کنار بگذارید، سعی کنید هر از چند گاهی به یال خود استراحت دهید.
 1. از سشوار صرف نظر کنید
  وقتی نوبت به خشک کردن موهایتان می‌رسد، بگذارید سشوارتان روی این موها بماند. پس از حمام، AAD توصیه می کند موهای خود را با پیچیدن آن در یک حوله یا اجازه دادن به آنها در هوا خشک کنید. اگر ترجیح می دهید موهای خود را با حوله خشک کنید، حتما از مالش شدید خودداری کنید.
 2. با احتیاط شانه بزنید
  همانطور که احتمالاً تا به حال می توانید حدس بزنید، موهای شکننده باید با احتیاط رفتار شوند – به خصوص در مورد برس زدن آنها. AAD پیشنهاد می‌کند که اجازه دهید قبل از برس زدن یا حالت دادن به موهایتان تا حدی در هوا خشک شود و همچنین میزان برس زدن موهایتان را محدود کنید. شما می توانید تمام صحبت هایی که در مورد 100 ضربه زدن به موهایتان در شبانه انجام می شود را فراموش کنید.
 3. از محصولات یک ظاهر انعطاف پذیر استفاده کنید
  محصولات آرایش مو که استفاده می کنید نیز می توانند روی تارهای شما تأثیر بگذارند، به خصوص اگر ماندگاری طولانی داشته باشند. این به این دلیل است که طبق AAD، استفاده از یک شانه برای حالت دادن به موهایتان پس از استفاده از یک محصول با ماندگاری طولانی، می تواند باعث شکستن موهای شما و ریزش مو در طول زمان شود.
 1. مراقب ابزارهای داغ خود باشید
  آخرین اما نه کم اهمیت، شما باید استفاده از ابزارهای داغ را در مو های شکننده خود را محدود کنید. طبق AAD، اتوهای تخت باید حداکثر یک روز در میان در دمای کم یا متوسط استفاده شوند. برای جلوگیری از آسیب بیش از حد گرما، اتوهای فر را باید فقط برای یک یا دو ثانیه در جای خود نگه دارید.

ادمین

دیدگاه کاربران (1 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

مجله اینترنتی شهر دوستان با تکیه بر دانش محتوایی تیم خود سعی بر آن دارد تا بهترین مقالات سرگرم کننده را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

آخرین پست ها

1400 © تمامی حقوق برای مجله اینترنتی شهر دوستان محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع بلامانع می باشد.