10 کار شگفت انگیز برای انجام در بدروم، ترکیه

10 کار شگفت انگیز برای انجام در بدروم، ترکیه

چه تاریخ، تفریح، فرهنگ یا آشپزی که به دنبال آن هستید، بدروم چیزهای زیادی دارد. واقع در خط ساحلی خیره کننده ترکیه در مجاورت دریای اژه، سواحل زیبا و آب های فیروزه ای این شهر را در برگرفته است و این شهر را به مکانی عالی برای استراحت در زیر نور خورشید و لذت بردن از برخی از مناظر خارق العاده آن تبدیل کرده است.

خانه یکی از عجایب باستانی جهان، مکان‌های تاریخی جالب زیادی برای بازدید و همچنین موزه‌های بزرگ وجود دارد. بدروم با تعداد زیادی برای دیدن و انجام دادن، مقصدی عالی برای بازدید است و مطمئناً از همه چیزهایی که این شهر شگفت انگیز ترکیه ارائه می دهد لذت خواهید برد.

 1. مقبره هالیکارناسوس

زمانی یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان بود، تمام آنچه از مقبره باقی مانده ویرانه های آن است. طی قرون متمادی بر اثر زلزله های متعدد ویران شد. این مقبره برای پادشاه ماوسولوس ساخته شد و ظاهراً ارتفاع آن به 46 متر می رسید. فریزهای خارق‌العاده آن باعث شد که به دلیل زیبایی و معماری چشمگیرش مورد تجلیل قرار گیرد.

علاوه بر زمین لرزه ها، شوالیه های سنت جان بسیاری از بلوک های قدیمی را برای کمک به ساخت قلعه بدروم دور کردند. در حالی که ممکن است ویرانه ها به اندازه مقبره در دوران اوج خود دیدنی به نظر نرسند، یک ماکت مدل در مقیاس وجود دارد که به شما کمک می کند تصور کنید که چگونه به نظر می رسد.

زیبایی‌شناسی خیره‌کننده آن چنان مشهور بود که طراحی ساختمان‌ها و بناهای تاریخی متعدد در سراسر جهان بر اساس این مقبره معروف بود. مقبره هالیکارناسوس که جایگاه ویژه‌ای در تاریخ دارد، وقتی در بدروم هستید ارزش دیدن دارد.

 1. سفر با قایق
  یکی از محبوب ترین کارهایی که گردشگران به بدروم می توانند انجام دهند، سفر با قایق در اطراف خلیج ها، خلیج ها و سواحل زیبای خط ساحلی ترکیه است. تعدادی از ارائه دهندگان تورهای بزرگ در شهر وجود دارد و سفرهای دریایی راهی عالی برای دیدن بیشتر ساحل و در عین حال لذت بردن از زندگی در قایق است.

در سفرها، ناگزیر به غواصی در آب‌های فیروزه‌ای بکر می‌روید، از چشمه‌های آب گرم در جزیره سیاه دیدن می‌کنید و به زیبایی‌های خط ساحلی ترکیه خیره می‌شوید. یک روز عالی، سفر با قایق در اطراف آب های اطراف بدروم یک تجربه فوق العاده است که به این زودی فراموش نخواهید کرد.

 1. ساحل یاهسی
  یاهسی با ساحل شنی طولانی، آب فریبنده و انبوهی از بارها، رستوران‌ها و مغازه‌ها، چیزی برای لذت بردن همه دارد. استراحت در ساحل یک راه دوست داشتنی برای گذراندن روز است، اگرچه می تواند بسیار شلوغ باشد و عمدتاً برای گردشگران مناسب است.

که دقیقاً در کنار مجموعه‌ای از مراکز غذایی مختلف قرار دارد، می‌توانید یک دقیقه از یک وعده غذایی لذت ببرید و دقیقه بعد دوباره در آب گرم دریای اژه باشید.

 1. ساحل برداکچی
  یکی از زیباترین سواحل بدروم، Bardakci است که خیلی دور از مرکز شهر قرار ندارد و اگر به دنبال استراحت و آفتاب گرفتن بعد از یک صبح شلوغ در گشت و گذار هستید، مکان مناسبی است.

در یک خلیج کوچک دوست‌داشتنی، درختان نخل روی شن‌ها قرار گرفته‌اند و منظره‌ای عالی از آب‌های بکر وجود دارد. از آنجایی که برداکچی یک ساحل تفریحی است، بسیار توسعه یافته است. به این ترتیب، بیش از اندازه کافی امکانات توریستی برای مشغول نگه داشتن شما وجود دارد. می‌توانید ورزش‌های آبی را امتحان کنید، در آبگرم استراحت کنید یا به سادگی از نوشیدنی‌های خود در حین استراحت در ساحل لذت ببرید.

 1. آسیاب های بادی در بدروم
  آسیاب‌های بادی قدیمی که بر فراز تپه‌ای مشرف به بدروم، گامبت و حتی جزیره یونانی کوس قرار گرفته‌اند، در حال تعمیر هستند و برخی از آنها به خوبی حفظ شده‌اند و برخی دیگر از نظر فرسودگی بسیار بدتر به نظر می‌رسند.

دیوارهای سفیدشان که زیر نور خورشید می درخشند، در برابر آسمان آبی بالای سرشان و علف های سفید شده از نور خورشید که آنها را احاطه کرده اند، خودنمایی می کند. یک مکان فوق‌العاده خلوت، آسیاب‌های بادی ممکن است چندان دیدنی نباشند، اما منظره از بالای دامنه تپه خیره‌کننده است و ارزش بالا رفتن را دارد.

 1. موزه هنرهای زکی مورن
  تقدیم به نوازنده و بازیگری که موزه هنر به نام او نامگذاری شده است، این موسسه فوق العاده آخرین مکانی است که زکی مورن درست قبل از مرگش در آن زندگی می کرد. این موزه که خواننده مشهور ترکیه ای است، بینش جالبی از زندگی شخصی و حرفه افسانه ای او ارائه می دهد و طرفداران او این مجموعه جذاب را دوست خواهند داشت.

یادگاری، کالا و موارد دیگر شما را به سفر زندگی او می برد و روشن می کند که چگونه او به یک هنرمند مشهور تبدیل شده است که در سراسر کشور شهرت دارد.

 1. موزه باستان شناسی زیر آب بدروم

این موزه فوق العاده که در داخل قلعه بدروم قرار دارد، مکانی جذاب برای بازدید است. این بزرگترین موزه در جهان است که به باستان شناسی زیر آب اختصاص دارد. بررسی گلدان‌های باستانی، جواهرات و مجموعه گسترده ظروف شیشه‌ای آن، به همان اندازه که جالب است، آموزشی است و نگاهی شگفت‌انگیز به برخی از یافته‌هایی که در زیر امواج کشف شده‌اند، ارائه می‌دهد.

این موزه که دارای طیف وسیعی از اکتشافات از کشتی های غرق شده باستانی است، برای گشت و گذار عالی است. همچنین مقبره یک شاهزاده خانم کاریان و همچنین یک کلیسای کوچک قدیمی لذت بخش را به نمایش می گذارد که یافته های مربوط به عصر میسنی را در خود جای داده است که از قرن 14 تا 12 قبل از میلاد رخ داده است!

 1. ساحل بیتز

ساحل فوق‌العاده Bitez که در حدود شش کیلومتری بدروم قرار دارد، اگر به دنبال مکانی آرامش‌بخش هستید، ارزش دیدن را دارد. با آب زلال دوست‌داشتنی که در حاشیه شن‌های طولانی آن قرار دارد، خوابیدن در یک بانوج و تماشای گذر دنیا به سادگی الهی است. باغ‌های زیتون و مرکبات، پس‌زمینه‌ای آرام را در منحنی خلیج تشکیل می‌دهند.

ساحل‌روان فعال‌تر می‌توانند از ورزش‌های آبی موجود لذت ببرند و موج‌سواری بادی بسیار محبوب است. اگر به دنبال تغییر مناظر هستید، روستای بیتز دور نیست.

 1. آمفی تئاتر بدروم
  این آمفی تئاتر دوست داشتنی که قدمت آن به قرن چهارم قبل از میلاد باز می گردد، در زمان رومیان ساخته شده است و – اگرچه ممکن است بسیار کوچک باشد – قطعا ارزش دیدن دارد. بسیار خوب حفظ شده است، پله ها و صندلی های آمفی تئاتر در دامنه تپه ساخته شده است.

از سطوح بالایی، منظره‌ای عالی از کوه و دریا پیش روی خود دارید. این آمفی تئاتر با ظرفیتی در حدود 13000 نفر، در طول تابستان میزبان تعدادی کنسرت و جشنواره بزرگ و همچنین برخی رویدادهای فرهنگی محلی است.

 1. قلعه بدروم
  قلعه بدروم با نگاهی ستم‌آمیز به آب‌های اطراف آن، محبوب‌ترین جاذبه گردشگری بدروم است – و دلیل خوبی هم دارد. دیوارهای سلطه‌جوی آن که بین سال‌های 1402 و 1437 توسط شوالیه‌های سنت جان ساخته شد، با توجه به قدمتشان به‌طور قابل‌توجهی به خوبی حفظ شده‌اند.

برج‌ها و برج‌های فوق‌العاده آن فقط به ظاهر باشکوه قلعه می‌افزایند. یکی از آنها برج فرانسوی و انگلیسی نامیده می شود. این نشان دهنده ماهیت بین المللی نظم شوالیه ها است زیرا گروه های کاتولیک برای مبارزه با عثمانی ها گرد هم آمده بودند.

تالارهای وسیعی در داخل دیوارهای قلعه قرار دارند و همچنین خانه موزه درخشان باستان شناسی زیر آب است که آثار بسیار جالبی از اطراف منطقه را در خود جای داده است. قلعه بدروم یک مکان جذاب برای بازدید، یکی از مواردی است که هنگام بازدید از شهر باید از آن دیدن کنید.

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

مجله اینترنتی شهر دوستان با تکیه بر دانش محتوایی تیم خود سعی بر آن دارد تا بهترین مقالات سرگرم کننده را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

آخرین پست ها

1400 © تمامی حقوق برای مجله اینترنتی شهر دوستان محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع بلامانع می باشد.