7 نکته برای کمک به انتخاب رژ لب مناسب

7 نکته برای کمک به انتخاب رژ لب مناسب

وقتی به آرایش فکر می کنیم رژ لب اولین چیزی است که به ذهنمان می رسد. افزودن رنگ به لب ها می تواند تفاوت زیادی در ویژگی های صورت شما ایجاد کند. یک رنگ رژ لب که به درستی انتخاب نشده است می تواند به راحتی کل ظاهر شما را از بین ببرد. به همین دلیل مهم است که رنگی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: چگونه موهای خود را بشویید!

علم پشت رژ لب

استفاده از آرایش می تواند یک تجربه بسیار سرگرم کننده باشد – شما می توانید با رنگ ها، بافت ها و اشکال مختلف بازی کنید. در برخی از کشورها، زنان هر روز آرایش می کنند و این به بخشی از بسیاری از کارهای روزمره ما تبدیل شده است. با این حال، بسیاری از ما متوقف نمی شویم و به مواد تشکیل دهنده محصولات مورد علاقه خود فکر نمی کنیم، بنابراین قصد داریم در مورد برخی از آنها بحث کنیم.

مواد اصلی که می توانید در رژ لب پیدا کنید، موم ها هستند، مانند موم زنبور عسل و روغن ها – اغلب روغن زیتون. ماده اول به رژلب کمک می کند تا ساختار داشته باشد و دومی به براقیت آن کمک می کند. برای اینکه لب‌هایتان پرتر به نظر برسد، گاهی اوقات این محصول حاوی کپسایسین است که در فلفل چیلی یافت می‌شود.

سپس شیمیدان ها رنگدانه ها، رنگ ها و عطرهایی را اضافه می کنند که رنگ و بوی محصول را تعیین می کنند. اخیراً مواد دیگری مانند ویتامین E، مرطوب‌کننده‌ها، آلوئه ورا، کلاژن و ضد آفتاب نیز به بسیاری از فرمول‌های رژ لب اضافه شده‌اند تا از پوست روی لب‌ها محافظت کنند.

 1. رنگ پوست خود را مشخص کنید

اولین قدم در انتخاب رنگ رژ لب مناسب، تعیین رنگ پوست است. 5 نوع اصلی پوست وجود دارد: روشن، روشن، متوسط، برنزه و عمیق.

سایه های رژ لب که معمولاً با پوست روشن یا روشن عالی به نظر می رسند، رنگ های صورتی روشن، مرجانی، هلویی، برهنه و قرمز گرد و غباری هستند.

رژ لب های رز، توت، قرمز گیلاسی و ارغوانی برای دخترانی با رنگ پوست متوسط بسیار زیبا به نظر می رسند.

دخترانی که رنگ پوست برنزه دارند می توانند کاملاً مرجانی، صورتی تیره، قرمز روشن و بیشتر رنگ های دیگر به جز رنگ های قهوه ای و بنفش را تکان دهند.

سایه‌های رژ لبی که به بهترین وجه برای پوست عمیق مناسب است، رنگ‌های قهوه‌ای و بنفش مانند آلو، کاراملی، شرابی و قرمز با پایه آبی هستند.

 • 2. ته رنگ پوست خود را مشخص کنید

آگاهی از ته رنگ پوست شما قطعا به شما کمک خواهد کرد. اساساً 3 نوع ته رنگ وجود دارد: سرد، گرم و خنثی.

ته رنگ سرد: پوست روشن یا روشن – موکای نرم یا برهنه. پوست متوسط – سایه های صورتی یا زغال اخته؛ پوست برنزه یا عمیق – سایه های یاقوتی یا شرابی.
ته رنگ گرم: پوست روشن یا روشن – رنگ برهنه صورتی کم رنگ یا هلویی. پوست متوسط، برنزه یا عمیق – سایه های مسی یا برنزی.
خنثی: طیف گسترده ای از رنگ ها، هر دو تن سرد و گرم.

 • 3. شکل لب های شما

لب های سنگین بالا: رژ لب روشن در پایین لب و سایه کمی تیره تر از همان رنگ در لب بالایی.
لب های سنگین پایین: هر رنگی که با ته رنگ شما مناسب باشد + کمی رنگ برهنه روشن درست در مرکز لب بالایی.
لب‌های نامتقارن: از یک مداد لب در سایه‌ای مشابه رنگ رژ لب برای برجسته کردن لب‌ها استفاده کنید.

 1. اندازه لب ها

لب های نازک: از رنگ های رژ لب تیره و پر زرق و برق خودداری کنید، آنها فقط لب های شما را نازک تر نشان می دهند. سعی کنید از رژلب های براق و کرمی استفاده کنید.
لب‌های حجیم: از رنگ‌های رژ لبی که خیلی روشن و براق هستند و بافت‌های براق دارند، خودداری کنید.

 1. رنگ مو
  موهای تیره، پوست روشن و روشن: رنگ های صورتی روشن، مایل به قرمز، گیلاسی و آلویی.
  موهای بلوند، پوست روشن و روشن: صورتی غبارآلود، صورتی ارغوانی، صورتی روشن و مایل به قرمز.
  موهای تیره، برنزه و پوست تیره: رنگ‌های بژ طلایی، اخرایی، سفالی و برنز.
  موهای بلوند، برنزه و پوست عمیق: کاراملی، اخرایی، صورتی گرم و صورتی “سالمون”.
  موهای قهوه ای، پوست متوسط: بژ، صورتی “سالمون”، مرجانی و صورتی های غبارآلود.
  موهای قرمز، پوست روشن: صورتی “ماهی قزل آلا”، مرجانی، مایل به قرمز، و سینا سوخته.
 2. رنگ چشم
  چشم های قهوه ای: قرمز روشن، قهوه ای و صورتی روشن.
  چشم های آبی: سایه های مختلف رنگ های گیلاسی یا قرمز.
  چشم سبز: سفالی، صورتی.
  چشم های خاکستری: رنگ های برهنه و آلویی.
 3. رنگ دندان
  دندان های سفید: تبریک می گویم! شما می توانید هر رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید.
  دندان های زرد: گل رز، کمی نارنجی، رنگ های قرمز روشن. از رنگ‌های بنفش، قهوه‌ای و قرمز روشن و قرمز پرهیز کنید.
  به یاد داشته باشید که این فقط راهنمایی است که می توانید برای شروع آزمایش از آن استفاده کنید. در پایان روز، می توانید هر سایه ای را که دوست دارید بپوشید یا روش طبیعی تری را انتخاب کنید و اصلا آرایش نکنید.

نکاتی برای زدن رژ لب

اگر شما هم مثل من هستید، احتمالا فقط رژ لب خود را بدون آمادگی قبلی بزنید. شاید دانستن این که یک راه “درست” برای اعمال آن وجود دارد برای شما عجیب به نظر برسد، اما ما همیشه می توانیم چیز جدیدی یاد بگیریم. چه کسی می داند، شاید شما آن را دوست داشته باشید و آن را در روال خود پیاده کنید.

لب های خود را برای محصول آماده کنید. لب های ما نیز بخشی از پوست ما هستند، بنابراین باید آنها را نرم و مرطوب نگه داریم. اگر به لب های خود اهمیت ندهیم، ممکن است پوست ترک بخورد. اگر این اتفاق بیفتد، رژ لب شما ممکن است با پوست خشک شما کنده شود، و ما هرگز این را نمی خواهیم.

بهترین راه برای مرطوب کردن این ناحیه استفاده از بالم لب و حمل آن در کیف خود همه جا است. برای نتیجه بهتر می توانید به دنبال یک مومیایی کننده لب باشید که در برابر نور خورشید محافظت می کند.

به عنوان یک مرحله اختیاری، می توانید یک پرایمر یا مقدار کمی کرم پودر را به رنگ لب های خود بزنید. این همچنین کمک می کند تا رنگ رژ لب یکدست باشد و خارج از خط لب شما پر نشود.

از خط لب برای ترسیم خطوط لب استفاده کنید. روش های مختلفی برای زدن رژ لب وجود دارد. برخی از افراد پس از زدن رژ لب تصمیم می گیرند خطوط لب های خود را خط بکشند و برخی دیگر قبلاً این کار را انجام می دهند. این به شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید چه چیزی را بیشتر دوست دارید. برخی از گرایش‌های آرایشی، لب‌ها را درست خارج از خط لب شما مشخص می‌کنند تا پرتر و آبدارتر به نظر برسند.

حالا رژ لب دلخواه خود را بزنید. می توانید از یک برس کوچک برای استفاده از آن استفاده کنید یا می توانید این کار را با قرار دادن مستقیم محصول روی پوست خود انجام دهید. با این حال شما انتخاب می کنید که آن را انجام دهید خوب است. می توانید با برداشتن محصول اضافی رژ لب را در جای خود قرار دهید. به سادگی یک پارچه نازک را روی دهان تازه رنگ شده خود نگه دارید و لب های خود را روی آن فشار دهید. مرحله دیگری که می توانید انجام دهید این است که آرایش را با یک برس و مقدار کمی پودر شفاف انجام دهید.

رژ لب را از روی دندان های خود دور نگه دارید. یک راه ساده اما بسیار موثر برای انجام آن وجود دارد. پس از استفاده از محصول، باید انگشت خود را داخل دهان خود قرار دهید، لب های خود را به هم ببندید و انگشت خود را به بیرون بکشید. هر باقیمانده‌ای که ممکن است روی دندان‌های شما تمام شده باشد، اکنون روی انگشت شماست.

نکته بسیار مفید دیگر برای جلوگیری از انتقال رژ لب به لیوان نوشیدنی این است که لب های خود را درست قبل از نوشیدن از آن لیس بزنید. به ما اعتماد کنید، واقعا کار می کند. اگر این نکته برای شما مناسب نیست، رژ لب های خاصی نیز وجود دارند که هیچ گونه باقیمانده ای را روی چیزها منتقل نمی کنند.

آخرین اما نه کم اهمیت، روندهای مختلف را امتحان کنید و از آن لذت ببرید. یک جستجوی سریع در گوگل تمام گرایش هایی را که در حال حاضر در آن هستند به شما نشان می دهد. اگر می خواهید و برای این کار وقت دارید، می توانید اساساً همه آنها را امتحان کنید تا بتوانید رنگ لب و سایه هایی را انتخاب کنید که به رنگ پوست شما خوب است.
جایزه:
اگر در تعیین ته رنگ پوست خود مشکل دارید، فقط این مراحل ساده را دنبال کنید:

به رگ هایت نگاه کن رگه های آبی و بنفش نشان دهنده پوست سرد است. رگهای سبز – پوست گرم. اگر نمی‌توانید با اطمینان تصمیم بگیرید که رگ‌هایتان آبی یا سبز هستند، پوستی خنثی دارید.
زیورآلات نقره و طلا را امتحان کنید. طلا معمولاً برای افرادی با ته رنگ گرم مناسب است، در حالی که نقره ای برای افرادی که ته رنگ سرد دارند بهتر به نظر می رسد.
اکنون که می دانید چگونه سایه رژ لب مناسب خود را انتخاب کنید، رنگ های مورد علاقه خود را با ما در میان بگذارید. آیا هیچ یک از این نکات را مفید یافتید؟

در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

مجله اینترنتی شهر دوستان با تکیه بر دانش محتوایی تیم خود سعی بر آن دارد تا بهترین مقالات سرگرم کننده را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

آخرین پست ها

1400 © تمامی حقوق برای مجله اینترنتی شهر دوستان محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع بلامانع می باشد.