8 of the best AI translation software and tools

8 مورد از بهترین نرم افزار و ابزار ترجمه هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) تقریباً هر صنعتی از جمله خدمات ترجمه را متحول می کند. در عین حال، خدمات ترجمه بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا می کند، زیرا ما در دنیایی عمیقاً متصل با تعداد باورنکردنی زبان زندگی می کنیم.

ابزارهای ترجمه نیز برای متخصصانی که در زندگی روزمره خود به آخرین فناوری‌های ترجمه یادگیری ماشینی متکی هستند، مهم هستند.

قبل از اینکه به سراغ بهترین نرم افزار و ابزار ترجمه هوش مصنوعی برویم، تعریف ترجمه ماشینی مهم است. تبدیل خودکار یک زبان به زبان دیگر، ترجمه ماشینی با تبدیل متن از یک زبان مبدأ و تولید معادل در زبان مقصد کار می کند.

بسیاری از خدمات ترجمه، ترجمه های ماشینی را با پشتیبانی انسانی ترکیب می کنند تا اطمینان حاصل شود که ترجمه مختص مکان مورد نظر است. این همچنین به محتوا اجازه می دهد تا از عبارات خاص، ارجاعات اجتماعی و موارد دیگر استفاده کند.

در اینجا برخی از بهترین نرم افزارها و ابزارهای ترجمه هوش مصنوعی موجود در بازار آورده شده است:

 1. Google Translate

محبوب ترین نرم افزار ترجمه با اختلاف گوگل ترنسلیت است. تقریباً همه در مقطعی از آن استفاده کرده اند. ابزار ترجمه ماشینی آنلاین رایگان به شما امکان می دهد متن، اسناد و وب سایت ها را از یک زبان به یک زبان مقصد ترجمه کنید.

مترجم گوگل بدون شک در دسترس ترین ابزار ترجمه هوش مصنوعی در بازار است. این یک طراحی ساده ارائه می دهد که در آن تنها کاری که باید انجام دهید این است که زبان های خود را انتخاب کنید، متن را تایپ کنید و “translate” را بزنید.

این نرم افزار برای بیش از 100 زبان در سراسر جهان ترجمه می کند و از زبان مادری برای آموزش الگوریتم هوش مصنوعی استفاده می کند.

برخی از ویژگی های اصلی مترجم گوگل عبارتند از:

ترجمه چند زبانه
آسان برای استفاده و بسیار در دسترس است
رایگان
ترجمه های تایید شده
حالت مکالمه برای استفاده از تلفن همراه

 1. DeepL
  یکی از ابزارهای ترجمه هوش مصنوعی که به طور مداوم در حال محبوبیت است، DeepL است که هم توسط مشاغل و هم برای افراد مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار برای ترجمه های دقیق شهرت زیادی به دست آورده است.

DeepL به دلیل رابط بصری و ادغام یکپارچه آن با ویندوز و iOS شناخته شده است. این ابزار به شما این امکان را می دهد که ترجمه ها را سفارشی کنید و می توانید کنترل زیادی بر ترجمه خودکار داشته باشید.

یکی دیگر از ویژگی های عالی DeepL این است که قالب بندی سند اصلی را حفظ می کند.

برخی از ویژگی های اصلی DeepL عبارتند از:

بیش از 25 زبان بین المللی را ترجمه می کند
بدون محدودیت متنی
پسوند ویندوز
برای مشاغل و افراد عالی است
قالب بندی سند اصلی را حفظ می کند

 1. ترجمه ماشینی
  این یک ابزار منحصر به فرد است که برای تجزیه و تحلیل، مقایسه و توصیه بهترین ترجمه ماشینی برای هر جفت متن و زبان طراحی شده است. برای تعیین نقاط قوت و ضعف هر خروجی ترجمه موتور بر توانایی های GPT-4 تکیه دارد که به نوبه خود یک تجربه ترجمه مناسب را برای هر کاربر فراهم می کند.

آنها همچنین می دانند که هر پیام منحصر به فرد است، به همین دلیل است که ابزار ما برای بهبود دقت هر ترجمه، زمینه و تفاوت های ظریف متن را در نظر می گیرد. به این ترتیب، افراد و مشاغل به طور یکسان می توانند با اطمینان و وضوح ارتباط برقرار کنند.

برخی از ویژگی ها شامل انتخاب مخاطبان هدف ترجمه مانند عموم مردم، متخصصان فنی یا پژوهشگران دانشگاهی است.

بیش از 50 زبان بین المللی را ترجمه می کند
Google، DeepL، Amazon، ModernMT، Microsoft و ChatGPT را مقایسه کنید
برای مشاغل و افراد عالی است
مخاطب هدف را انتخاب کنید

 1. ترجمه الکسا
  یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای ترجمه هوش مصنوعی Alexa Translations است که از سال 2002 وارد صنعت خدمات زبانی شده است. این نرم افزار یکی از بهترین ابزارها برای ترجمه اسناد در بخش های حقوقی، مالی، فنی، بازاریابی و دولتی است.

Alexa Translations خدمات یادگیری ماشینی سفارشی و ممتاز را به کاربران ارائه می دهد که ترجمه هوش مصنوعی یکی از سریع ترین ها در بازار است. این ابزار اغلب در خدمات یک مترجم انسانی ادغام می شود.

برخی از ویژگی های اصلی ترجمه الکسا عبارتند از:

تا 100 سند را در چند ثانیه ترجمه می کند
ابزار برتر برای صنایع حقوقی و مالی
نتایج خاص مشتری
محتوای وب را ترجمه می کند
در خدمات مترجم انسانی ادغام می شود

 1. مترجم مایکروسافت بینگ
  Bing Microsoft Translation که توسط مایکروسافت تولید شده است، یک سرویس ابری ترجمه ماشینی است. این بخشی از خدمات شناختی مایکروسافت است که در پلتفرم هایی مانند بینگ، مایکروسافت آفیس، مایکروسافت اج، اسکایپ و ویژوال استودیو یکپارچه شده است.

این نرم افزار ترجمه متن و گفتار خود را از طریق ابر ارائه می دهد و از بیش از 100 زبان و 12 سیستم ترجمه گفتار پشتیبانی می کند که ویژگی مکالمه زنده مترجم مایکروسافت را تشکیل می دهند.

مترجم مایکروسافت با ارائه قابلیت ترجمه از تصاویر، صدا، گزینه ها و پیوندها، خود را از سایر ابزارها متمایز می کند.

برخی از ویژگی های اصلی مترجم مایکروسافت بینگ عبارتند از:

حافظه ترجمه
ترجمه متن، گفتار بلادرنگ و تصاویر
ویرایش درون متنی
ویجت ترجمه وب سایت
بیش از 100 زبان

 1. تایا
  یکی دیگر از نرم افزارهای عالی ترجمه هوش مصنوعی Taia است که ترجمه های دقیقی را برای ۹۷ زبان ارائه می کند. این فناوری هوش مصنوعی و مترجمان مجرب را برای دستیابی به بهترین نتایج ترکیب می کند.

فرآیند ترجمه‌های تایا شامل انسان‌هایی می‌شود که ابتدا با استفاده از ترجمه ماشینی برای تسریع فرآیند، ترجمه‌ها را تکمیل می‌کنند. Taia نیازی به نصب هیچ برنامه ای از شما ندارد و تخمین نرخ آنی را ارائه می دهد.

این ابزار وعده ترجمه های با کیفیت بالا را به موقع و با نرخ رضایت مشتری 99.4 درصد می دهد. این شرکت همچنین برای افرادی که به بیش از یک ترجمه نیاز دارند، پشتیبانی طولانی مدت از پروژه ارائه می دهد.

برخی از ویژگی های اصلی Taia عبارتند از:

97 زبان
مترجمان انسانی و فناوری هوش مصنوعی را ترکیب می کند
برآورد نرخ آنی
99.4 درصد میزان رضایت مشتری
پشتیبانی بلند مدت پروژه

 1. ترجمه میرایی

یکی از نرم‌افزارها و ابزارهای ترجمه هوش مصنوعی که اغلب توسط شرکت‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد، Mirai Translate است که یک ترجمه ماشینی عصبی به چندین زبان است. این ابزار به شرکت ها کمک می کند تا بهره وری و سرعت ترجمه خود را افزایش دهند زیرا با بسیاری از فرمت های فایل سازگار است.

Mirai یک سرویس فروشنده API مبتنی بر ابر است و علاوه بر ترجمه متن، از گفتار نیز پشتیبانی می کند. به گفته این شرکت، این ابزار سطح بالایی از امنیت را ارائه می دهد و به همان سطح دقت ترجمه با یک تاجر با امتیاز TOEIC 960 دست می یابد.

راه حل ترجمه خودکار هوش مصنوعی یک انتخاب عالی برای ترجمه اسناد سازمانی است و برای هر شرکتی که با پروژه های چند زبانه سروکار دارد مفید خواهد بود. همچنین یک تابع فرهنگ لغت کاربر را برای ترجمه متن و فایل ها به صورت گروهی ارائه می دهد.

برخی از ویژگی های اصلی Mirai عبارتند از:

ترجمه ویژه بخش
پشتیبانی از فرمت های مختلف فایل
چندین زبان
برای شرکت های بزرگ خوب است
از پروژه های چند زبانه پشتیبانی می کند

 1. سونیکس

کمی متفاوت از سایر ابزارهای موجود در این لیست، Sonix برای سازندگان محتوای ویدیویی عالی است. این یک مترجم صوتی خودکار چشمگیر است که یک ویرایشگر درون مرورگر برای جستجو، ویرایش، پخش و سازماندهی فایل ها ارائه می دهد.

مدل‌های زبان در سطح جهانی Sonix قبل از کمک به ترجمه رونوشت‌ها به زبان‌های دیگر، به سرعت صدا را به متن تبدیل می‌کنند. شما این فرصت را دارید که رونوشت را قبل از اینکه سیستم‌ها متن را ترجمه کنند، تغییر دهید و کل فرآیند در عرض چند دقیقه انجام می‌شود.

با Sonix می توانید متن خود را در دسترس تر کنید و از دقت بالایی در ترجمه ها اطمینان حاصل کنید. کیفیتی مشابه مترجمان و رونویسندگان حرفه ای ارائه می دهد اما بسیار کارآمدتر است. همچنین اگر می‌خواهید فیلم‌ها، آموزش‌ها یا پادکست‌ها را به زبان‌های دیگر تبدیل کنید، یک مترجم صوتی به صدا نیز ارائه می‌کند.

برخی از ویژگی های اصلی Sonix عبارتند از:

انتخاب خوبی برای سازندگان محتوای ویدیویی
ویرایشگر درون مرورگر
ترجمه های صوتی به صوتی
قبل از ترجمه صدا را به متن تبدیل می کند
رونوشت ها را قبل از ترجمه تغییر دهید

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

مجله اینترنتی شهر دوستان با تکیه بر دانش محتوایی تیم خود سعی بر آن دارد تا بهترین مقالات سرگرم کننده را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

آخرین پست ها

1400 © تمامی حقوق برای مجله اینترنتی شهر دوستان محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع بلامانع می باشد.