چگونه سلامت باتری تلفن همراه اندرویدی خود را بررسی کنیم

چگونه سلامت باتری تلفن همراه اندرویدی خود را بررسی کنیم

تلفن های هوشمند اندرویدی دارای باتری های لیتیوم یونی هستند که با شارژ معمولی به طور طبیعی تحلیل می روند و پس از مدتی سریعتر از زمانی که نو بودند تخلیه می شوند. بنابراین، مراقب سلامت باتری گوشی خود باشید و بدانید که ظرفیت باتری آن در مقایسه با زمانی که نو بود چقدر است.

کسب اطلاعات بیشتر: نحوه استفاده از iMessage در اندروید

این به شما کمک می کند تا استفاده از تلفن خود را برنامه ریزی کنید و مطمئن شوید که در طول روز روشن می ماند. شما همچنین می توانید شیوه های شارژ مناسب را اعمال کنید. برای انجام همه این موارد، می خواهید بدانید که چگونه سلامت باتری گوشی های اندرویدی را بررسی کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

سلامت باتری گوشی را از طریق منوی تنظیمات بررسی کنید

در حالی که Android روش رسمی برای بررسی سلامت باتری ارائه نمی دهد، برخی از دستگاه ها سطح باتری را به عنوان سلامت باتری نشان می دهند. در اینجا نحوه مشاهده آن آمده است:

مرحله 1: برنامه Settings را در گوشی خود باز کنید و به بخش Battery بروید.

مرحله 2: در قسمت Battery، به پایین بروید تا زمانی که Battery Health را ببینید.

سلامت باتری گوشی را با استفاده از کد شماره گیری بررسی کنید

افراد کمی نمی دانند که می توانید با شماره گیری یک کد مخفی شامل اعداد، ستاره ها و هش ها به منوی تشخیصی مخفی در تلفن های اندرویدی دسترسی پیدا کنید. در اینجا نحوه استفاده از برنامه Phone برای بررسی اطلاعات باتری تلفن همراه Android خود آورده شده است.

برنامه Phone را در تلفن هوشمند خود باز کنید و ##4636## را در صفحه شماره گیری وارد کنید.
در منوی آزمایشی که ظاهر می‌شود، اطلاعات باتری را برای جزئیاتی مانند سطح شارژ، دمای باتری و سلامت جستجو کنید.
توجه: در صورتی که گزینه Battery Information را نمی بینید، متأسفانه به این معنی است که این روش کد شماره گیری مخفی در تلفن همراه اندروید شما کار نمی کند.
سلامت باتری گوشی را از طریق برنامه های شخص ثالث بررسی کنید
اگر راه حل های بالا کار نمی کنند یا می خواهید اطلاعات جامعی در مورد سلامت باتری گوشی خود داشته باشید، بهتر است یک برنامه شخص ثالث مانند AccuBattery را در تلفن همراه اندروید خود دانلود و نصب کنید. جزئیاتی مانند اطلاعات استفاده، ظرفیت باتری، دما و موارد دیگر را به شما نشان می دهد. برای بررسی سلامت باتری گوشی از طریق یک برنامه شخص ثالث، این مراحل را دنبال کنید:

مرحله 1: برنامه AccuBattery را از پلی استور دانلود کرده و آن را روی گوشی خود نصب کنید.
مرحله 2: پس از باز کردن برنامه، چهار تب پیدا خواهید کرد: شارژ، تخلیه، سلامت و سابقه. به تب Health در پایین بروید.

مرحله 3: در این بخش، می‌توانید سلامت باتری خود را به درصد مشاهده کنید. سایر اطلاعات مانند ظرفیت باتری و فرسودگی باتری نیز در بخش سلامت باتری یافت می شود.

توجه: هنگامی که برای اولین بار از برنامه استفاده می کنید، ممکن است هیچ یک از اطلاعات را نمایش ندهد زیرا Android اطلاعات مربوط به باتری را در اختیار برنامه های شخص ثالث قرار نمی دهد. تنها اطلاعاتی که برنامه می تواند بخواند ظرفیت طراحی باتری است. با هر چرخه شارژ است که برنامه ظرفیت تخمینی باتری شما را ثبت می کند و به مرور زمان سلامت آن را تعیین می کند.
در اینجا چند برنامه دیگر وجود دارد که به شما امکان می دهد سلامت باتری را مشاهده کنید:

سوالات متداول

چند وقت یکبار باید سلامت باتری گوشی خود را بررسی کنم؟
در حالی که نیازی به بررسی منظم سلامت باتری گوشی خود نیست، اگر با مشکلاتی مانند تخلیه ناگهانی باتری، گرم شدن دستگاه، شارژ نشدن گوشی تا 100 درصد حتی پس از ساعت ها شارژ مجدد و غیره مواجه شدید، باید آن را بررسی کنید.

چرا تلفن من حتی زمانی که سلامت باتری خوب است به سرعت تخلیه می شود؟

اگر مشکل از سلامت باتری نیست، ممکن است برخی از برنامه‌هایی که اخیراً نصب شده است باعث تخلیه سریع گوشی شما شود. از اجرای برنامه در پس زمینه جلوگیری کنید یا برنامه را به طور کلی حذف نصب کنید. اگر این کار به تخلیه باتری کمک نکرد، سعی کنید تلفن Android خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید و ممکن است مشکل برطرف شود.

چه زمانی باید باتری گوشی اندرویدی خود را تعویض کنم؟

اکثر سازندگان تلفن های اندرویدی توصیه می کنند وقتی ظرفیت باتری شما به دلیل چرخه های شارژ زیاد به زیر 80 درصد رسید، بهتر است آن را با یک باتری جدید جایگزین کنید. اگر بررسی‌کننده‌های سلامت باتری فوق‌الذکر نشان می‌دهند که سلامت باتری ضعیف است، به این معنی است که زمان آن رسیده است که باتری گوشی را بررسی یا حتی تعویض کنید.

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

مجله اینترنتی شهر دوستان با تکیه بر دانش محتوایی تیم خود سعی بر آن دارد تا بهترین مقالات سرگرم کننده را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

آخرین پست ها

1400 © تمامی حقوق برای مجله اینترنتی شهر دوستان محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع بلامانع می باشد.