اولین کلینیک هوش مصنوعی جهان; رفتن به مطب را فراموش کنید

اولین کلینیک هوش مصنوعی جهان; رفتن به مطب را فراموش کنید

راحت ترین و کاربردی ترین روش های درمانی را تجربه کنید. این ادعای استارتاپ Forward Health، سازنده CarePod، اولین کلینیک هوش مصنوعی جهان است. کنترل فشار خون، چکاپ قلب و درمان بیماری های باکتریایی تنها بخشی از قابلیت های این دستگاه است و هوش مصنوعی کرپاد آنالیز کامل اقدامات انجام شده را برای شما ارسال می کند تا از جزئیات بیماری خود مطلع شوید.

کسب اطلاعات بیشتر: 8 مورد از بهترین نرم افزار و ابزار ترجمه هوش مصنوعی

فوروارد هلث یکی از شرکت های پزشکی با ارزش 675 میلیون دلار است که 100 میلیون دلار آن از طریق پروژه کرپاد جمع آوری شده است. این شرکت در سال 2016 توسط “آدرین عون”، “اریک فری”، “ایلیا آبیزوف” و “رابرت سباستین” تاسیس شد و علاوه بر آدرین عون، “برایان سینگرمن”، “کیث رابیوس”، “پاتریک پیچت” در هیئت مدیره شرکت. “رام شریرام” و “مارک بنیوف” نیز حضور دارند. اریک اشمیت، جان دوئر و ماریسا مایر نیز این شرکت را در توسعه اهداف درمانی پیشرفته رهبری می کنند.

به گفته آدرین عون، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Forward Health، اولین پروژه این شرکت در سال 2017 با هدف توسعه مراقبت های بهداشتی راه اندازی شد. در ابتدا سعی کردند با ایجاد دفاتر پیشرو و استفاده از فناوری های جدید، روش های درمانی قدیمی مانند اسکنر بدن، حسگرهای هوشمند و الگوریتم های تشخیص را کنار بگذارند. اکنون Forward Health در ماموریتی مشابه با استفاده از تجربیات قبلی سعی در توسعه Kerpad دارد.

کرپاد، کلینیک درمانی هوش مصنوعی

بیمارانی که برای اولین بار از خدمات درمانی کرپود استفاده می کنند، ارزیابی بیومتریک کاملی از خود دریافت می کنند که عملکرد بهتری در تشخیص و درمان بیماری های مختلف به همراه خواهد داشت. علاوه بر این، هوش مصنوعی Kerpod اطلاعات بیشتری در مورد روش های درمان و وضعیت جسمانی بیماران ارائه می دهد.

در سال 2017، در مصاحبه ای با TechCrunch، آدرین عون از Kerpad به عنوان راه حلی برای پیشرفت پزشکان یاد کرد: «ما باید راهی برای بهبود روش درمان پزشکان و نجات جان افراد بیشتری پیدا کنیم. همانطور که مهندسان با توسعه برنامه ها و نرم افزارها در مسیر توسعه و پیشرفت هستند.

او همچنین شروع فعالیت‌های Forward Health را مشابه تسلا و ایلان ماسک می‌داند: «مطب پزشک را مانند خودروی تسلا مدل S در نظر بگیرید که نسخه بهینه‌تر آن را خودروی مدل 3 یا کارپاد می‌نامند.» در واقع کارپاد را می توان مطب پزشک با استفاده از بالاترین سطح فناوری دانست.»

فوروارد هلث در ابتدا خدمات پزشکی خود را با ایجاد دفاتر پزشکی برای درمان بیماران در شرایط مختلف از جمله: اسکنرهای پوستی برای مشکلات و بیماری‌های مرتبط، اسکنر بدن برای تشخیص بیماری‌های قلبی و … گسترش داد. همچنین در زمان شیوع کووید-19، این شرکت پیشنهاد خود را برای نظارت و درمان بیماران از راه دور اجرا کرد.

اکنون به نظر می رسد که فوروارد هلث به دنبال ارائه روش های نوین درمانی و اعمال تمامی تجربیات درمانی گذشته در یک مکان در کرپود است. تمرکز این شرکت بر تامین اولیه 25 دستگاه کرپاد است و در نظر دارد با توسعه این فناوری، تولید خود را به 3200 دستگاه در سال برساند.

با هوش مصنوعی درمان شوید

هنگام استفاده از Carpod، یک راهنمای صوتی تعبیه شده است تا شما را در استفاده از تجهیزات داخل آن راهنمایی کند. در مرحله اول می توانید با نصب اپلیکیشن اختصاصی دستگاه، قفل دستگاه را باز کنید و به امکانات آن دسترسی داشته باشید. وقتی وارد کارپد می شوید، تجهیزات مختلفی از جمله مانیتور لمسی در کنار صندلی و دایره نوری تعبیه شده روی زمین را مشاهده می کنید. این دایره نور مکانی برای اسکن بدن شما برای درمان خواهد بود. همچنین یک کشوی مخفی در داخل یکی از قسمت های دستگاه وجود دارد که در صورت نیاز آزمایش های مختلف پزشکی را در اختیار شما قرار می دهد.

مانیتور Kerpod خدمات متنوعی را برای بسیاری از بیماری‌ها ارائه می‌دهد، از جمله اسکن کامل بدن، بررسی سلامت قلب، آزمایش گلو، فشار خون، کنترل وزن، تست کرونا، آزمایش HIV، آزمایش دیابت و بررسی سلامت کبد. به عنوان مثال، هنگامی که تست سلامت قلب را انتخاب می کنید، نمایشگر از شما می خواهد که سنسور را در جلوی قلب خود قرار دهید و پس از انجام آزمایش ها، نتیجه را ارائه دهید. اگر مشکل جدی‌تر است یا به مراقبت‌های پزشکی بیشتری نیاز دارید، پزشکان Forward Health از روند درمان و داده‌های مراقبتی شما آگاه خواهند شد و در صورت لزوم، نسخه یا روش درمانی دیگری را اعمال می‌کنند.

در کارپاد می توانید با دستگاه بدون سوزن یکبار مصرف آزمایش خون بدهید، فشار خون خود را با کاف بی سیم چک کنید و با اسکنر آزمایشات پوستی را انجام دهید. همچنین ابزارهای مختلفی برای تشخیص بیماری های ویروسی و باکتریایی تعبیه شده است. علاوه بر این مزایا، Kerpod ظاهراً قادر به آزمایش بیماری‌های مقاربتی است، اما جزئیاتی در مورد نحوه عملکرد آن در دسترس نیست.

هر کارپد یک اپراتور دارد که وظیفه سرویس دستگاه را بر عهده دارد و به سوالات مهم و اساسی کاربران در مورد دستگاه پاسخ می دهد. هنگام استفاده از Kerpod، بیماران باید به تنهایی وارد دستگاه شوند و در صورت نیاز می توانند از طریق اپلیکیشن ویژه این برنامه با پزشک شرکت صحبت کنند.

هزینه کلیه خدمات فوق الذکر علاوه بر پشتیبانی 24 ساعته در هفت روز هفته و مکالمه مجازی با پزشکان، 99 دلار در ماه خواهد بود. اگر علاوه بر این ویژگی ها، بیماران خواهان دسترسی به دفاتر پزشکی Forward Health باشند، باید هزینه ای معادل 149 دلار بپردازند. در پرداخت این هزینه ها، بیماران از حمایت مالی بیمه محروم می شوند. زیرا Kerpad در حفظ اطلاعات شخصی کاربران خود سختگیر است.

ایده های عون هوش مصنوعی را وارد حوزه درمان می کند

آدرین عون یک مهندس خبره در زمینه هوش مصنوعی است که پروژه های خاصی را قبل از Forward Health در گوگل اجرا کرده است. پس از اینکه گوگل در سال 2013 استارتاپ پردازش زبان طبیعی خود را به نام Wavii خریداری کرد، او ایده خود را با لری پیج، مدیر عامل گوگل در میان گذاشت. عون گفت: آنچه که اکنون انجام می دهیم، انتقال تدریجی تجربیات درمان و مراقبت از پرستاران و پزشکان به سخت افزار و نرم افزار است. ما حتی به وجود کلینیک برای ویزیت حضوری هم اعتقادی نداریم و تاریخ استفاده از این روش درمانی به پایان رسیده است.»

فوروارد هلث همچنان به دنبال استخدام بیش از 100 پزشک در بخش مراقبت های اولیه است و دارای یک هیئت مشاوره پزشکی متشکل از 5 پزشک است. عون در ارائه راه موفقیت شرکت بهترین خدمات پزشکی را بیماران می شناسد. این خدمات می تواند شامل موارد زیر باشد: دسترسی به آخرین نتایج و آزمایشات به همراه طراحی برنامه های درمانی توسعه یافته ممکن است با نظارت و تایید تیمی از پزشکان انجام شود.

اما این حجم از اطلاعات چگونه پردازش می شود؟ پاسخ به این سوال در مدل زبان توسعه یافته اختصاصی Forward Health (LLM) نهفته است که برای استخراج پروتکل های مراقبت و شناسایی آخرین داده های تحقیقاتی ساخته شده است. علاوه بر این، به گفته آدرین عون، تیم کلینیک فوروارد به داشبوردی دسترسی دارد که موقعیت‌های مختلفی را برای راحتی و حفظ برنامه مراقبت ویژه بیماران در نظر می‌گیرد.

عون افزود: ما از هوش مصنوعی برای مطالعه تحقیقات، استخراج برنامه های مراقبت و ارائه آنها به مشتریان استفاده می کنیم. این فوق العاده است؛ زیرا برخی موسسات پزشکی دانشگاهی هستند که تحقیقات بسیار خوبی در این زمینه دارند، اما هرگز مورد توجه قرار نمی گیرند. جالب است که ما می توانیم در هر زمان به آخرین تحقیقات در این زمینه دسترسی داشته باشیم.»

او همچنین در مورد نحوه ایمن سازی داده ها به TechCrunch گفت: «Forward از بهترین شیوه های امنیتی برای رمزگذاری داده ها و کنترل دسترسی استفاده می کند. ما مرتباً ممیزی های شخص ثالث را برای ارزیابی و اطمینان از وضعیت امنیتی خود بررسی می کنیم و مجموعه ای قوی از شیوه های حفظ حریم خصوصی را مطابق با قوانین فدرال برای محافظت از داده های اعضای خود اجرا می کنیم. اعضای شرکت همیشه داده های خود را در اختیار دارند و این اطلاعات هرگز در اختیار شخص ثالثی قرار نخواهد گرفت.

عون با تاکید بر اینکه داده ها در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد گرفت، گفت: نکته مثبت این است که ما هزینه های بیمه را قبول نمی کنیم و این امر باعث می شود اطلاعات شما در اختیار افراد دیگر قرار نگیرد. تنها کسانی که به اطلاعات شما دسترسی دارند پزشکان ما هستند و این کار فقط برای ارائه خدمات بهتر انجام می شود.

Forward Health به دنبال نصب Kerpods در فضاهای عمومی از جمله مراکز خرید، کلوپ ها و برج ویلیس شیکاگو است. این شرکت اعلام کرده است که می خواهد تولید Kerpod را تا سال 2024 دو برابر کند و عرضه آن را در سراسر کشور در سانفرانسیسکو، نیویورک، شیکاگو و فیلادلفیا آغاز خواهد کرد.

نتیجه

Kerpod راه حل جدیدی است که از داده ها و دستاوردهای گذشته این شرکت استفاده می کند و به عنوان یک دستگاه جدید سعی در ارائه روش های درمانی به روزتری دارد. Adrien Aoun برنامه های بلندپروازانه ای برای Forward Health دارد و توانایی اثبات شده این شرکت در حل چنین مشکلاتی آنها را امیدوار می کند. Aoun همچنین جاه طلبی زیادی برای حل مشکلات و ایجاد راه حل های ساده تر برای MRI و جراحی قلب باز دارد و ممکن است شاهد ورود هوش مصنوعی برای به روز رسانی چنین درمان هایی باشیم.

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

مجله اینترنتی شهر دوستان با تکیه بر دانش محتوایی تیم خود سعی بر آن دارد تا بهترین مقالات سرگرم کننده را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

آخرین پست ها

1400 © تمامی حقوق برای مجله اینترنتی شهر دوستان محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع بلامانع می باشد.