10 نکته ای که باید همیشه هنگام بازدید از یک مکان جدید به آنها توجه کنید

10 نکته ای که باید همیشه هنگام بازدید از یک مکان جدید به آنها توجه کنید

هنگام بازدید از یک کشور، ایالت، شهر یا شهر جدید، مسافران همیشه مشتاق هستند که کاوش در آن مکان را آغاز کنند، اما اغلب اوقات، بسیاری وقت خود را بدون کاوش در مهم ترین قسمت های مکان می گذرانند. حتی اگر به سادگی می توان در تور شرکت کرد، شایان ذکر است که بیشتر تورها فقط تجربیات خاصی را ارائه می دهند و تمام بخش های یک شهر، ایالت یا کشور را پوشش نمی دهند. به همین دلیل است که شخص باید بداند که به چه چیزی توجه کند تا بهترین نتیجه را از بازدید خود بگیرد. هنگام بازدید از یک مکان جدید، حتی در هنگام تور، اینها مهمترین چیزهایی هستند که برای یک ماجراجویی فراموش نشدنی باید به آنها توجه کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: جاذبه های گردشگری اهواز | راهنمای مسافرتی اهواز

10-غذا

آدم مکانی را به طور کامل تجربه نکرده است مگر اینکه غذای محلی آن مکان را بخورد. این به دلایل زیادی درست است. غذای یک مکان بخش مهمی از تاریخ، محیط و فرهنگ آن مکان است. از طعم غذا گرفته تا نوع غذا و عادات آشپزی، چیزهای زیادی وجود دارد که غذا می تواند درباره یک مکان آشکار کند.

9-آب و هوا

دما و شرایط کلی جو یکی از موارد مهمی است که باید در بازدید از یک مکان به آن توجه کرد زیرا به درک بهتر یک مکان کمک می کند. در صورت امکان، حال و هوای مکان را یادداشت کنید. این اطلاعات در شرایطی که فرد مقصد را به دیگران می گوید مفید خواهد بود زیرا به شنوندگان کمک می کند تا تصمیمات بهتری برای سفر بگیرند. علاوه بر این، آب و هوای یک مکان نیز چیز خوبی برای صحبت کردن است، به خصوص زمانی که شخص آن را دست اول تجربه کرده باشد. در حالی که هنگام حضور در یک مکان باید به آب و هوا توجه کرد، همچنین مهم است که قبل از بازدید، آب و هوا را بررسی کنید تا در یک فاجعه قابل اجتناب گیر نکنید.

8-روش زندگی

شیوه زندگی یک قوم سنت آنها را در بر می گیرد. همچنین می‌تواند به این معنا باشد که آنها چگونه ماشین می‌رانند، چگونه راه می‌روند، چگونه به غریبه‌ها پاسخ می‌دهند، چگونه صحبت می‌کنند، از چه چیزی دوست دارند و از چه چیزی متنفرند. دانستن این موضوع راهی عالی برای ارتباط بیشتر با مردم و سهیم شدن در سبک زندگی آنهاست. مانند بسیاری از چیزهایی که افراد را درگیر می کند، یادگیری در مورد نحوه زندگی یک مکان مستلزم صرف وقت با مردم و تعامل با آنها است. خرید چیزی از یک مغازه یا رفتن به بازار راهی عالی برای شروع این کاوش است.

7-تاریخ

تاریخچه یک مکان یکی از مهمترین چیزهایی است که هنگام بازدید از آن باید کشف کرد. برای این اطلاعات، تحقیقات دقیق مورد نیاز است و یکی از بهترین راه‌ها برای آشنایی با تاریخ یک مکان در حین بازدید، کمک گرفتن از یک محلی است که تاریخ را می‌داند. تاریخچه مکان نشان می‌دهد که مردم از کجا آمده‌اند و به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا درک کنند که چرا مردم اینگونه رفتار می‌کنند. موزه ها نیز مکان های بسیار خوبی برای آشنایی با این تاریخ هستند.

6-منظره

منظره یک مکان چیزی است که هنگام بازدید از یک مکان جدید باید به آن توجه کرد. دریابید که آیا منظره تپه ای است یا مسطح، صخره ای یا شنی. همچنین، دریابید که آیا یک خط ساحلی یا یک جنگل سرسبز در این نزدیکی وجود دارد. چنین اطلاعاتی به فرد کمک می کند تا درک بهتری از مکان و نوع تجربیاتی که می تواند در آنجا داشته باشد داشته باشد.

5-معمار

همه جا ساختمان هایی وجود دارد و هرکسی می تواند آنها را ببیند، اما تنها تعداد کمی از آنها هنگام بازدید به معماری کلی یک مکان توجه می کنند. معماری یک مکان چیزهای زیادی در مورد تاریخ آن مکان می گوید. گاهی نیازی به مورخ نیست تا مشخص کند که آیا رومی ها در مکانی ساکن بوده اند یا نه. معماری به تنهایی می تواند این را آشکار کند. با مکان های مختلف در سراسر جهان که دارای معماری متفاوتی هستند، این یک راه عالی برای شروع کاوش در یک مکان است.

4-موسیقی

موسیقی در بسیاری از نقاط جهان گسترده و متفاوت است، به همین دلیل است که ارزش توجه دارد. درک موسیقی آسان است حتی زمانی که به زبانی آشنا نباشد. گوش دادن به موسیقی یک مکان به فرد کمک می کند تا بهتر با مردم ارتباط برقرار کند و طعم گوش دادن به آن ها را بچشد. به همان اندازه که موسیقی می تواند ساده باشد، بخش مهمی از حافظه یک مکان را تشکیل می دهد. یک نکته برای ایجاد خاطرات بهتر از یک مکان این است که آهنگی را از مقصد به خانه بیاورید، مانند یک سوغات، تا به عنوان یادآوری از بازدید باشد.

3-جاذبه ها

بسیاری از مسافران به دلیل جاذبه های دیدنی از مقاصد در سراسر جهان دیدن می کنند. در حالی که توجه به غذا، فرهنگ و سایر مواردی که مکان را تشکیل می‌دهند نیز مهم است، باید حتماً جاذبه‌های یک مقصد را نیز برای کمی هیجان کشف کرد. چه یک ساحل، یک پارک، یک هتل یا یک کازینو، این مقاصد مورد علاقه نیز موارد مهمی هستند که باید هنگام بازدید از یک مکان به آنها توجه کنید.

2-بازار محلی

اگر جایی برای دیدن در یک مقصد جدید وجود داشته باشد تا ایده خوبی از شیوه زندگی مردم پیدا کنید، آن بازار محلی است. این یکی از مکان هایی است که تضمین می شود افراد محلی یک مکان را ببینند و با آنها بیشتر آشنا شوند. در جایی مانند ترکیه، وقتی از بازار محلی دیدن می کنید، به ویژه به عنوان یک خارجی، بلافاصله متوجه می شوید که مردم چقدر مهمان نواز و سخاوتمند هستند. این امر در بسیاری از نقاط جهان نیز صدق می کند، که باعث می شود اگر واقعاً می خواهید ایده خوبی از یک مکان داشته باشید، باید به بازارهای محلی توجه کرد.

1-مردم

گاهی اوقات، تنها یک لحظه مکث برای تماشای مردم تنها چیزی است که فرد برای شکل دادن به یک مکان نیاز دارد. همچنین می تواند سرگرم کننده باشد. سوار اتوبوس یا وسایل نقلیه عمومی شوید یا در شهر قدم بزنید در حالی که مردم را در حال انجام فعالیت های روزانه خود تماشا می کنید. همچنین، به یک کافه محلی، یک رستوران، یا تقریباً هر مکانی که مردم در آنجا جمع می شوند و آنها را تماشا می کنند، بروید. هرچند نه به روشی وحشتناک. مردم در سرتاسر دنیا به طرق مختلف به یکدیگر سلام می کنند. برای مثال، وقتی در ژاپن هستید، می توانید مراقب سلام تعظیم یا سلام Namaste در هند باشید. همه اینها ترکیب می شوند تا مردم را منحصر به فرد کنند، و ارزش توجه دارد.

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

مجله اینترنتی شهر دوستان با تکیه بر دانش محتوایی تیم خود سعی بر آن دارد تا بهترین مقالات سرگرم کننده را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

آخرین پست ها

1400 © تمامی حقوق برای مجله اینترنتی شهر دوستان محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع بلامانع می باشد.