طراحی برای به حداکثر رساندن فضا

طراحی برای به حداکثر رساندن فضا

صرف نظر از اندازه خانه شما، همه ما خواهان کمی فضای اضافی هستیم تا فضای داخلی خود را بهتر کنیم و احساس بازتر و دلپذیرتر کنیم. به این ترتیب، ایجاد احساس وسعت یکی از رایج ترین مشکلاتی است که افراد هنگام دکوراسیون منزل با آن مواجه می شوند.

کسب اطلاعات بیشتر: با این نکات فضای کوچک خود را بزرگتر کنید

ما 9 نکته را کشف کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند تا بدون توجه به اینکه چقدر جمع و جور است، به آن احساس «هوا» در خانه خود برسید.

 1. کاری کنید که فضای خود برای شما سخت تر کار کند
  میز زیر پله ها

وقتی فضا کم دارید، سخت‌تر کردن هر اتاق برای شما ضروری است. به هر حال، خانه‌های کوچک‌تر معمولاً لوکس یک اتاق اختصاصی را برای هر کارکردی مانند اتاق مطالعه، اتاق غذاخوری یا رمپوس ندارند.

در نظر بگیرید که چگونه می توانید عملکردهای دیگر را در یک اتاق بگنجانید. آیا می توانید یک گوشه مطالعه در گوشه ای از اتاق نشیمن قرار دهید که در آن بتوانید درها را ببندید تا همه چیز پنهان بماند؟ شاید آن فضای بلااستفاده زیر پله ها بتواند یک میز یا مقداری انباری اضافی را در خود جای دهد.

برای کسانی که بچه‌های کوچک دارند، افزایش فضای ذخیره‌سازی در اتاق استراحت برای پنهان کردن همه وسایل کودک و جلوگیری از ظاهر شدن فضایی مانند اتاق اسباب‌بازی ضروری است. همچنین ارزش این را دارد که چگونه فضا را تجهیز کنید تا قابل استفاده باشد و هم بزرگسالان و هم کودکان را به استفاده از آن دعوت کنید.

 1. نور طبیعی را بهینه کنید
  نور طبیعی می تواند به بهبود درک فضا و همچنین جذاب تر کردن خانه کمک کند. درب را باز کنید و در صورت امکان از نور طبیعی استفاده کنید. این ممکن است با ایجاد یک پنجره بزرگتر، نصب چراغ های آسمانی یا خراب کردن یک یا دو دیوار باشد.

اگر منبع نور طبیعی شما محدود است، از سطوح و آینه های بازتابنده برای کمک به ایجاد توهم فضا و نور بیشتر استفاده کنید. لامپ های سفید روشن به جای لامپ هایی که زرد را روشن می کنند نیز می توانند تأثیر نور بیشتری را در فضای داخلی ایجاد کنند.

 1. یک اتصال داخلی/خارجی ایجاد کنید

ایجاد ارتباط با فضای باز به فضای داخلی شما کمک می کند جادارتر باشد.

اگر این توانایی را دارید که خانه خود را به یک باغ یا حیاط باز کنید، فضای قابل استفاده و وسیع تری دریافت خواهید کرد. این فضای بیرونی را به عنوان یک اتاق اضافی در نظر بگیرید که می تواند به عنوان یک فضای ناهار خوری، یک فضای استراحت اضافی یا یک منطقه عالی برای بازی بچه ها و نگهداری اسباب بازی هایشان استفاده شود.

کسانی که تنها فضای بیرونی کوچکی مانند بالکن دارند، همچنان می‌توانند از این فضا برای بزرگ‌تر کردن اتاق استفاده کنند. اطمینان حاصل کنید که درهای فضای بیرونی شما به وضوح قابل مشاهده است و به راحتی می توان آنها را باز کرد. فضای بالکن خود را از نظر بصری نیز جذاب کنید، حتی اگر اغلب از آن استفاده نمی کنید، با قرار دادن برخی گیاهان در گلدان یا آویزان کردن برخی از گیاهان.

 1. در محدوده خود مبلمان کنید

در حالی که ممکن است یک مبل مدولار بخواهید که بتوانید روی آن دراز کنید و یک حرکت خوب را تماشا کنید، ممکن است به سادگی با ابعاد فضای شما کار نکند. به جای اینکه کل اتاق خود را با یک مبل، صندلی و میز بزرگ پر کنید، در مورد آنچه واقعاً مناسب است واقع بین باشید.

اتاق شما ممکن است برای یک مبل ظریفتر مانند Melba ما با چند صندلی راحتی مناسب تر باشد تا امکان گردش داشته باشد. یک میز ناهارخوری گرد ممکن است برای فضای محدود مناسب تر از میز بزرگ بزرگ شما باشد که به مهمانان شما اجازه نمی دهد به راحتی از صندلی های خود داخل و خارج شوند.

همچنین ارزش این را دارد که مبلمانی را در نظر بگیرید که دارای اهداف چند منظوره است، مانند میز قهوه‌خوری با کشو یا قفسه‌بندی برای قرار دادن مجلات، ریموت‌ها و زیر لیوانی‌های شما.

 1. قطعات سفارشی ساخته شده را در نظر بگیرید
  تجهیز خانه به گونه ای که متناسب با تناسب آن باشد به حداکثر رساندن فضا و افزایش عملکرد آن کمک می کند. همچنین به این معنی است که شما مجبور نیستید سبک کلی را بدون یا سازش کنید.

این ممکن است به معنای طراحی قفسه‌های سفارشی باشد که می‌تواند در قسمتی از خانه شما تعبیه شود یا ترتیبی دهید که میز با طول کمتری ساخته شود. با گنجاندن چند قطعه سفارشی در فضای داخلی خود، خانه ای بی نظیر خواهید داشت که کل فضا و زیبایی آن را در نظر می گیرد.

 1. طبقه را نشان دهید

فضاهای داخلی زمانی بزرگتر می شوند که بتوانید وسعت کامل کفپوش را ببینید. این بدان معنی است که یاد بگیرید تا جایی که ممکن است نازک کاری خود را معلق کنید. شما می توانید این توهم نوری را در اکثر اتاق ها مانند حمام با نصب نازک کاری دیواری یا قفسه بندی اتاق خواب ایجاد کنید.

شما می توانید چشم را فریب دهید که مبلمانی را انتخاب می کنم که پایه هایی دارد که به شما امکان می دهد زیر آن را ببینید و هوا به گردش در آید. مبل راحتی مانند صندلی انکور یا اولسو ما این توهم را ایجاد می کند که به سادگی با ظاهر سبک تر خود فضای بیشتری وجود دارد. آنها همچنین تمیز کردن زیر آن را آسان تر می کنند!

 1. فضاها را از طریق مواد متحد کنید
  هیچ چیز نمی تواند فضای داخلی را کوچکتر از ترکیبی از مواد تشکیل دهد. این امر به ویژه برای طرح‌بندی‌های با پلان باز صادق است.

به جای داشتن مواد مختلف در نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه، همه فضاها را به عنوان یک موجود واحد در نظر بگیرید. این ممکن است به معنای اجرای یک کفپوش در تمام اتاق ها یا رنگ آمیزی دیوارها به همان رنگ باشد.

در مورد موادی که برای کابینت آشپزخانه خود استفاده می کنید و اینکه چگونه می توانید آنها را به اتاق غذاخوری یا اتاق نشیمن خود بیاورید فکر کنید. این بدان معنا نیست که شما باید به یک ظاهر پایبند باشید و یک فضای داخلی کسل کننده ایجاد کنید. استفاده ظریف از مواد یا کام رنگ در هر اتاق به ایجاد یکپارچگی و ایجاد احساس بیشتر فضا کمک می کند.

 1. احساس صمیمیت را در آغوش بگیرید

ما اغلب فضای داخلی کوچکتر را منفی می بینیم. با این حال، می‌توانید این فضاها را نه تنها بسیار کاربردی، بلکه احساس گرما، صمیمی و آشنا داشته باشید.

برای ایجاد احساس صمیمیت، به ترکیب موادی که راحت و جذاب هستند نگاه کنید. پشم، کتانی، چرم، نمد و الوارها به لطف ویژگی های طبیعی خود گرم می شوند.

فضاهای داخلی کوچک نیز نیازی به خالی ماندن ندارند تا احساس وسعت خود را حفظ کنند. مکانی برای نمایش گنجینه های شخصی یا میراث خانوادگی در فضای داخلی خود پیدا کنید. این باعث افزایش احساس صمیمیت می شود و به خانه شما شخصیت می بخشد.

 1. ویرایش، ویرایش و ویرایش
  درست زمانی که فکر می کنید دکوراسیون داخلی خود را میخکوب کرده اید، یک بار دیگر ویرایش کنید. کمی خویشتن داری می تواند کمک زیادی به فضای داخلی شما کند.

با ویرایش مواد و پالت رنگ خود شروع کنید و مطمئن شوید که همه آنها با هم کار می کنند و یکی بر دیگری رقابت نمی کند. در نظر بگیرید که یک میز کناری زیادی را در فضای خود فشرده کرده اید. اگر یک تکه مبلمان را بردارید یا آن را با چیزی کوچکتر عوض کنید، فضای شما چه حسی دارد؟ اثاثیه نرم، آثار هنری و وسایل تزئینی خود را نیز ویرایش کنید.

به یاد داشته باشید، اگر با فضای شما سازگار نیست یا با بقیه فضای داخلی شما هماهنگ نیست، وقت آن است که آن را کنار بگذارید.

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

مجله اینترنتی شهر دوستان با تکیه بر دانش محتوایی تیم خود سعی بر آن دارد تا بهترین مقالات سرگرم کننده را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

آخرین پست ها

1400 © تمامی حقوق برای مجله اینترنتی شهر دوستان محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع بلامانع می باشد.