با این نکات فضای کوچک خود را بزرگتر کنید

با این نکات فضای کوچک خود را بزرگتر کنید

تبدیل فضاهای زندگی جمع و جور به پناهگاه های شیک با این چند مرحله آسان است. فضاهای کوچکتر به مبلمان و وسایل تزئینی کمتری نیاز دارند و همچنین می توانند احساس راحتی بیشتری داشته باشند. در Urban Rhythm، ما درک می کنیم که زندگی بزرگ هنوز هم می تواند در یک بسته کوچک مجلل ارائه شود. چه در حال گشت و گذار در یک آپارتمان دنج، یک خانه شهری جدید یا یک کلبه جمع و جور هستید، این راه حل های هوشمندانه را برای بهینه سازی فضای خود امتحان کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: این پاف مراکشی را هرگز ندیده اید! معجزه ای برای زیبایی منزل شما

در حالی که ممکن است کوچک کردن را انتخاب کرده باشید، اما ایجاد احساس فضا همچنان در لیست اولویت‌های بسیاری قرار دارد. داشتن یک خانه کوچک یک چیز است و داشتن خانه ای که احساس می کند گیج کننده، تنگ و نزدیک به کلاستروفوبیک است.

خوشبختانه، نیازی نیست که دیوارها را خراب کنید یا به فکر راه‌های خلاقانه برای گسترش ردپا باشید تا فضای خود را بزرگ‌تر کنید. برخی از این نکات را امتحان کنید و تمرکز شما کمتر بر روی تناسب کوچک خانه و بیشتر بر سبک آن خواهد بود.

 1. از رنگ های رنگ روشن تر استفاده کنید
  رنگ‌های روشن‌تر نور طبیعی را منعکس می‌کنند و فضای اتاق را بزرگ‌تر می‌کنند. رنگ‌های تیره‌تر از طرف دیگر، فضا را دنج‌تر و صمیمی‌تر نشان می‌دهند. اگر به دنبال احساس فضای بیشتری هستید، انتخاب یک پالت رنگ روشن و خنثی موثرتر خواهد بود. به رنگ های کم رنگ مانند کرم و سفید فکر کنید.

چسبیدن به یک سایه به جای ایجاد دیوارهای خاص نیز به افزایش نسبت فضای شما کمک می کند. اگر می‌خواهید رنگ‌های اتاق را کمی تغییر دهید، می‌توانید دامن‌ها، پنجره‌ها و درها را در یک سایه روشن‌تر از بقیه اتاق رنگ کنید.

هنگامی که رنگ رنگ خود را در نظر می گیرید، سایر سطوح اتاق خود، به ویژه کف های خود را در نظر بگیرید. شما باید مطمئن شوید که این دو در داستان یکسانی هستند. این به جای برجسته کردن تفاوت‌های سطوح، انسجام و تعادل بصری ایجاد می‌کند.

 1. ایجاد جریان از طریق کفپوش

ادامه نوع یک کفپوش در سرتاسر خانه شما تفاوت زیادی در احساس فضا ایجاد می کند. چیدمان تخته‌های کف راه‌حلی عالی است زیرا می‌توان از آن در اتاق‌های مختلف از جمله فضاهای نشیمن، آشپزخانه و اتاق خواب استفاده کرد.

افزودن فرش یک راه موثر برای افزایش گرما بدون کوچک شدن بصری فضای شما است. هنگام انتخاب فرش، بهتر است از چیزی که طرح های زیادی دارد خودداری کنید. در عوض، از طرحی ساده مانند فرش Diva در Urban Rhythm استفاده کنید. این فرش‌ها مجموعه‌ای دست‌بافت هستند که تضمین می‌کنند تمرکز بر روی رنگ‌ها و بافت‌های امروزی فرش‌های گره‌دار بافته شده با پشم 100 درصد خالص باقی می‌ماند.

خطوط بافتی مانند فرش مارکو بدون اینکه خیلی شلوغ باشند، جذابیت ایجاد می کنند. همچنین، هنگامی که خطوط بافتی را در طولانی‌ترین طول اتاق قرار دهید، باعث می‌شود فضا بزرگ‌تر به نظر برسد.

اگر برای پیدا کردن سایز فرش مناسب فضای خود به مشاوره نیاز دارید، اینجا را کلیک کنید.

 1. درها را باز کنید
  اگر ضربه زدن به دیوارها برای ایجاد دهانه های بزرگتر یک گزینه نیست، برداشتن درهای داخلی ممکن است یک راه حل باشد. اگر درهای شما به اتاق باز می شود، می تواند فضای با ارزش کف را افزایش دهد و جریان خانه را مختل کند. می توانید درب را به طور کلی بردارید یا به سادگی آن را با یک درب کشویی جایگزین کنید.

در فضاهای کوچک، هر میلی متر مهم است. این تغییر ساده همچنین می‌تواند در اتاق‌هایی که کمد روی لولا دارند، مانند کمد اتاق خواب یا کابینت حمام، به خوبی کار کند.

 1. درمان های مینیمالیستی پنجره را انتخاب کنید

در فضاهای کوچک، پنجره‌های تزئینی مانند پرده‌ها و پرده‌های پارچه‌های مجلل نه تنها املاک گرانبها را به خود اختصاص می‌دهند، بلکه اتاق را کوچک‌تر می‌کنند.

در عوض، از روش‌های مینیمالیستی پنجره‌ها مانند پرده‌های غلتان در همان پارچه دیوارها استفاده کنید. این به شما این امکان را می دهد که پنجره را بدون تجاوز به فضای خود بپوشانید.

اگر می‌خواهید پرده‌ها را آویزان کنید، جایگزین دیگر این است که به جای دیوار، یک مسیر روی سقف نصب کنید. از پارچه های سبک مانند کتانی استفاده کنید، پرده ها را تا سطح زمین آویزان کنید تا ارتفاع اتاق خود را اغراق کنید. این می تواند به ویژه در اتاق هایی که نیازی به درمان کامل بلوک بیرون پنجره ندارید مؤثر باشد.

 1. از آینه استفاده کنید

اگر با بودجه محدود کار می کنید یا به راه حلی سریع برای بزرگتر کردن اتاق خود نیاز دارید، از آینه استفاده کنید. آینه ها با جمع کردن نور خورشید کار می کنند و به آن اجازه می دهند در اتاق بچرخد و توهم فضا را ایجاد کند.

تکیه دادن چند آینه تمام قد بزرگ به دیوار یا آویزان کردن چند آینه به دیوار می تواند به همان اندازه موثر و ماندگار باشد.

برای ربودن نور بیشتر یا افزایش دید خود، آینه ها را به طرز ماهرانه ای قرار دهید تا پنجره و منظره بیرون را منعکس کنند.

 1. با دقت چیدمان کنید

جایی که بسیاری از افراد هنگام تزئین فضاهای کوچک اشتباه می کنند پر کردن آنها با مبلمان کوچکتر است. مطمئناً، یک مبل مدولار عمیق بزرگ ممکن است مناسب نباشد، اما باور کنید یا نه، مبله کردن خانه شما با چند قطعه بزرگتر می تواند فضا را بزرگتر نشان دهد.

هنگام انتخاب مبلمان برای فضای کوچک خود مراقب باشید. به جای استفاده از چند پارچه، قطعات کمتری را در پارچه های ساده انتخاب کنید. روی مبلمانی سرمایه‌گذاری کنید که می‌تواند اهداف زیادی داشته باشد، مانند یک میز قهوه‌خوری که به عنوان میز قهوه‌خوری یا میز قهوه‌خوری با فضای ذخیره‌سازی داخلی نیز کار می‌کند.

اگر به دنبال یک مبل برای اتاق نشیمن کوچک خود هستید، به دنبال مبل راحتی از سطح زمین باشید. هنگام پیدا کردن صندلی های ناهار خوری مناسب، صندلی هایی را انتخاب کنید که فریم باز دارند. میز ناهارخوری مستطیلی خود را با یک تکه گرد عوض کنید. اینها تنها بخشی از ترفندهایی هستند که با انتخاب مبلمان می توانید فضای بیشتری را احساس کنید.

نحوه قرارگیری مبلمان خود نیز باید در نظر گرفته شود. مبلمان خود را طوری قرار دهید که به فضا اجازه تنفس بدهد. مبلمان را کمی از دیوار بیرون بکشید. تخت خود را به جای فشار دادن به یک گوشه در اتاق زاویه دهید. از میزهای کناری برای کنار مبل استفاده کنید تا از یک میز بزرگ قهوه که می تواند جریان اتاق را مسدود کند.

 1. با مهارت تزئین کنید

در نهایت، فضای خود را با محدودیت تزئین کنید. در خانه قبلی و بسیار بزرگ‌ترتان، ممکن است این آزادی را داشته باشید که از طریق وسایل تزئینی بی‌پایانی مانند هنر، کتاب، گلدان و مجسمه‌ها به شخصیت ببخشید.

در فضاهای کوچک‌تر، اگر هدف شما بزرگ‌تر کردن نسبت‌ها است، باید در مورد چیزی که برای نمایش انتخاب می‌کنید، انتخابی‌تر باشید. چند آیتم را که دوست دارید برای قرار دادن در اتاق انتخاب کنید، به جای smorgasbord از موارد دلخواه خود. هنگامی که این موارد را در اتاق مرتب کردید، یک یا دو مورد را بردارید تا زمانی که به تعادل کامل بین علاقه بصری و محدودیت دست یابید.

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

مجله اینترنتی شهر دوستان با تکیه بر دانش محتوایی تیم خود سعی بر آن دارد تا بهترین مقالات سرگرم کننده را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

آخرین پست ها

1400 © تمامی حقوق برای مجله اینترنتی شهر دوستان محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع بلامانع می باشد.