چگونه فناوری هوش مصنوعی اسکن قلب می تواند زندگی شما را نجات دهد

چگونه فناوری هوش مصنوعی اسکن قلب می تواند زندگی شما را نجات دهد

یکی از پزشکان مراقبت اولیه لی هلث یک سبک زندگی فعال دارد که او را در فرم ورزشی نگه می دارد. این مرد 58 ساله عمدتاً از رژیم غذایی گیاهی استفاده می کند، در لیگ تنیس بزرگسالان به صورت رقابتی بازی می کند و وزن خود را به خوبی مطابق با دستورالعمل های ملی حفظ می کند.

سابقه بیماری قلبی در خانواده او نیز وجود ندارد. این پزشک که دارای گواهینامه پزشکی خانواده است، از بیماران خود حمایت می کند که با معاینات سالانه و غربالگری های بهداشتی پیشگیرانه در جریان باشند. بنابراین، زمانی که یک همکار پزشکی به او توصیه کرد که “سلامت قلب خود را بررسی کند” و داوطلبانه اسکن عروق کرونر را با Lee Health Cardiology انجام دهد، در جریان بود.

کسب اطلاعات بیشتر: اولین کلینیک هوش مصنوعی جهان; رفتن به مطب را فراموش کنید

در سپتامبر، او CCTA خود را با هوش مصنوعی در مرکز پزشکی لی هلث هلث پارک انجام داد.

نتایج او را تحت تأثیر قرار داد.

این اسکن که آنژیوگرافی توموگرافی کامپیوتری (CCTA) با هوش مصنوعی (AI) نامیده می شود، یک شریان کرونر مسدود شده را شناسایی کرد.

او می گوید: «این اسکن به طور بالقوه جان من را نجات داد.

تصویربرداری موثر

CCTA با هوش مصنوعی یک آزمایش تصویربرداری تشخیصی غیر تهاجمی است که تصاویر سه بعدی از شریان‌های قلب را برای تشخیص ناهنجاری‌ها در نحوه جریان خون در قلب تولید می‌کند. CCTA، به عنوان یک ابزار تشخیصی، برای چندین دهه برای تشخیص بیماری های قلبی عروقی وجود داشته است.

اما افزودن هوش مصنوعی به این روش چین و چروک جدیدی است که به طور بالقوه جان انسان ها را نجات می دهد.

اگر بتوان پلاک موجود در شریان ها را از قبل به دقت شناسایی کرد، می توان از بسیاری از حملات قلبی پیشگیری کرد. تا همین اواخر، راه عملی برای تعیین میزان تجمع پلاک در عروق بیمار وجود نداشت.

پلاک یا آترواسکلروز زمانی ایجاد می شود که کلسترول، چربی، سلول های خونی و سایر مواد موجود در خون تشکیل پلاک می دهند. همانطور که پلاک ایجاد می‌شود، می‌تواند شریان‌ها را باریک کند، که باعث کاهش عرضه خون غنی از اکسیژن به بافت‌های اندام‌های حیاتی بدن می‌شود. در صورت عدم درمان، این بیماری که به عنوان بیماری عروق کرونر قلب (CAD) شناخته می شود، می تواند منجر به حمله قلبی، سکته مغزی و سایر بیماری های قلبی عروقی شود.

پلتفرم CCTA با هوش مصنوعی به پزشکان کمک می کند تا بیماری قلبی را در مراحل اولیه و زمانی که قابل درمان هستند، دقیقا شناسایی، تعریف و درمان کنند.

حمله قلبی: یک قاتل بالقوه خاموش

تقریباً نیمی از تمام افرادی که در ایالات متحده بر اثر ایست قلبی ناگهانی می میرند، قبل از حمله قلبی هیچ علامتی (بدون علامت) ندارند. بیماری قلبی، علت اصلی مرگ و میر مردان، زنان و افراد اکثر گروه‌های نژادی و قومی در ایالات متحده، سالانه جان حدود 695000 نفر را می گیرد که بیشتر به دلیل CAD است.

در مورد پزشک ما، او فکر می کرد که قلبش سالم است زیرا هیچ یک از علائم معمول مرتبط با انسداد قلب را نشان نمی داد.

او می گوید: «من هیچ علامتی از آنژین (درد قفسه سینه ناشی از کاهش جریان خون به قلب)، تنگی نفس، حالت تهوع، سرگیجه نداشتم. من از بازی تنیس در سطح رقابتی و خوردن یک رژیم غذایی سالم که بیشتر بر غذاهای گیاهی و چربی های سالم تأکید دارد، احساس آمادگی جسمانی کردم. من سیگار نمی کشم و مصرف کربوهیدرات و شکر تصفیه شده را محدود می کنم.

قدرت فناوری هوش مصنوعی همراه با CCTA با شناسایی دقیق و اندازه گیری میزان پلاک موجود در شریان فرد که چشم غیرمسلح انسان قادر به تشخیص آن نیست، پتانسیل قابل توجهی در نظارت و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی ارائه می دهد.

تجزیه و تحلیل CCTA مبتنی بر هوش مصنوعی تشخیص زودهنگام بیماری قلبی را امکان پذیر می کند
CCTA با اسکن هوش مصنوعی، که دقیق‌تر پلتفرم مراقبت دیجیتال نامیده می‌شود، برای شناسایی بیمارانی طراحی شده است که در معرض خطر ابتلا به حمله قلبی هستند (و برخی که ممکن است در معرض خطر بالایی باشند) قبل از بروز علائم. این به پزشکان و بیماران اجازه می دهد تا از طریق مداخله پزشکی اولیه با یکدیگر همکاری کنند تا خطر حمله قلبی را در بیمار کاهش دهند.

برنامه CCTA به خوبی تثبیت شده Lee Health از یک محصول یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی پیشرفته از شرکتی به نام Cleerly استفاده می کند. این شرکت از نرم افزار هوش مصنوعی اختصاصی و پاکسازی شده توسط FDA برای تجزیه و تحلیل غیرتهاجمی پلاک و تنگی (تنگی شریان) با استفاده از اسکن استاندارد CCTA استفاده می کند.

در کمتر از یک ساعت، برنامه Lee Health CCTA با هوش مصنوعی، همراه با یک پزشک، گزارشی از جزئیات هر پلاک شریان کرونر موجود را ارائه می‌کند. الگوریتم‌های هوش مصنوعی Cleerly با استفاده از میلیون‌ها تصویر CCTA حاشیه‌نویسی، پلاک و ویژگی‌های آن را کمیت و مشخص می‌کنند. سپس یافته ها با تصاویر خام مقایسه شده و توسط یک پزشک آموزش دیده تجزیه و تحلیل می شود.

Lee Health اولین سیستم بیمارستانی در فلوریدا بود که این تصویربرداری غیرتهاجمی خاص با هوش مصنوعی را برای تشخیص سریع تجمع پلاک، پیش‌بینی مشکلات احتمالی قلبی و کمک بهتر به پیشگیری از بیماری قلبی ارائه کرد.

پزشک لی هلث می‌گوید: «شما هم مانند من، ممکن است سابقه خانوادگی یا علائمی نداشته باشید، اما چیزی در پس‌زمینه پنهان باشد. “تکنولوژی پزشکی بسیار پیشرفت کرده است و شرایط بسیاری را می توان با آزمایش های مناسب کشف کرد. اگر بتوانیم از قبل اندازه گیری کنیم و بفهمیم که چه اتفاقی در حال رخ دادن است، می توانیم سلامت خود را کنترل کنیم.

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

مجله اینترنتی شهر دوستان با تکیه بر دانش محتوایی تیم خود سعی بر آن دارد تا بهترین مقالات سرگرم کننده را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

آخرین پست ها

1400 © تمامی حقوق برای مجله اینترنتی شهر دوستان محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع بلامانع می باشد.