معرفی یکی از بهترین و پرکاربردترین قیچی ها


قیچی به عنوان یکی از ابزارهای مهم در حرفه خیاطی است که وظیفه حساس برش زدن پارچه را برعهده دارد. این محصول باید با توجه به کاربری که دارد انتخاب شود. اگر قرار است با پارچه های ضخیم کار کنید، از قیچی مخصوص برای برش پارچه ضخیم باید استفاده کنید. یا برای ایجاد برش زیگزاگی باید قیچی های لبه زیگزاگ به کار ببرید. در این میان، قیچی شماره 10 یکی از انواع قیچی هایی است که کاربرد زیادی در خیاطی دارد و به قولی عصای دست خیاط است که میتوانید آن را از امیرعلی دوخت تهیه کنید.

چرا قیچی شماره 10 بسیار کاربردی است؟

قیچی شماره 10 به این جهت که یکی از تیزترین انواع محصولات موجود در بازار است، به عنوان بهترین نوع قیچی نیز شناخته می شود. بنابراین، تهیه این محصول به شما کمک می کند تا بتوانید ضخیم ترین یا نازک ترین پارچه ها را به راحتی برش بزنید. به علاوه به دلیل تیز بودن قیچی، پارچه بدون ایراد و کاملا یکدست برش زده می شود.

فاکتور خوب دیگری که در این قیچی نهفته این است که برای انواع پارچه می توانید از آن استفاده کنید. نکته مهم در خیاطی زمان است. بنابراین، انتخاب محصولی با کیفیت که تیز و برنده است، دقت و سرعت روند خیاطی را نیز افزایش می دهد.

این قیچی به گونه ای طراحی شده است که خیاط بتواند به راحتی برای ساعت ها بدون اینکه دستانش درد بگیرد از آن استفاده کند. طراحی ارگونومیک این محصول کاملا شبیه به شکل دست به هنگام استفاده از قیچی است. به همین دلیل، زمانی که از این قیچی استفاده می کنید، هرگز احساس نمی کنید که دستان شما بار اضافی یک جسم سنگین را به دوش می کشد. برعکس، قیچی خیلی روان روی پارچه حرکت می کند و دست شما را آزرده نمی کند.

ویژگی قیچی 10 در خیاطی چیست؟

اگر در کار خیاطی به صورت حرفه ای مشغول به فعالیت هستید، حتما تجربه دوخت پارچه های متنوع را داشتید. به علاوه، می دانید که قیچی باید بسیار برنده باشد و همزمان دوام بالایی داشته باشد تا بتواند شما را در کار دوخت همراهی کند. سریع کند نشود که برای تیز کردن آن لازم باشد زمان زیادی سپری کنید یا بخواهید دوباره هزینه کرده و قیچی جدیدی را جایگزین کنید. به همین دلیل، انتخاب قیچی شماره 10 بسیار منطقی و هوشمندانه است. از ویژگی های این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد.

انجام پروژه های تخصصی

افرادی که به صورت حرفه ای یا غیر حرفه ای خیاطی می کنند همگی می توانند از قیچی شماره ده استفاده کنند. اما، قیچی شماره 10 ابزار ویژه ای در خیاطی است که با آن می توانید پروژه های دوخت در مقیاس بزرگ را انجام دهید. می توانید برای ایام عید یا شروع فصل که مشتری زیاد است و تقاضا بالا است، از این قیچی و بدون اینکه کند شود استفاده کنید.  

کاهش خرابی و ارتقا کیفیت برش

برش لباس نقش مهمی در استایل کلی لباس ایفا می کند. لباسی که از بهترین پارچه با برش بد و بی کیفیت دوخته شود، نمای ظاهری بسیار بدی خواهد داشت و باعث افت کیفیت کار شما می شود. در نتیجه، کم کم مشتری را از شما دور می کند. اما، در مقابل، لباسی که پارچه خیلی با کیفیتی نداشته باشد ولی خوب برش خورده و دوخته شود نظر مشتری را بیشتر از حالت قبل جلب می کند. قیچی که کیفیت و دوام بالایی داشته باشد، برای تولید لباس در تیراژ با تعداد بالا کند نمی شود و خرابی به بار نمی آورد. در نتیجه، هم ضرر کار کمتر می شود، هم کیفیت لباس تولید شده افزایش پیدا می کند.

پشتیبانی از پارچه های مختلف

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، هر قیچی برای انجام کار خاصی ساخته شده است. اما، قیچی که بتواند انواع پارچه را برش بزند و همچنان کند نشود، محصولی برگزیده است. چرا که به خیاطان ماهر و حرفه ای کمک می کند تا هنگام برش انواع پارچه بدون اینکه وقت خود را برای تعویض نوع قیچی عوض کنند، با همان قیچی شماره ده به کار خود ادامه دهند. به این شیوه در تولید هر لباس به ویژه در شرایط شلوغی بازار وقفه ایجاد نمی شود و استفاده از قیچی شماره 10 سرعت کار را بالا می برد. به همین دلیل، بسیاری از افرادی که به صورت حرفه ای در صنعت طراحی و دوخت لباس فعالیت می کنند با عملکرد خوب این قیچی به خوبی آشنا هستند.  

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

مجله اینترنتی شهر دوستان با تکیه بر دانش محتوایی تیم خود سعی بر آن دارد تا بهترین مقالات سرگرم کننده را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

آخرین پست ها

1400 © تمامی حقوق برای مجله اینترنتی شهر دوستان محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع بلامانع می باشد.