تاریخچه و برخی از حقایق شگفت انگیز در مورد بیگ بن

تاریخچه و برخی از حقایق شگفت انگیز در مورد بیگ بن

بیگ بن یکی از نمادین ترین مکان های دیدنی لندن است و مترادف با هویت شهر شده است. برج ساعت معروف، واقع در انتهای شمالی کاخ وست مینستر، بیش از یک قرن است که نماد لندن و پارلمان بریتانیا بوده است. این برج در سال 2012 به افتخار جشن الماس ملکه الیزابت دوم به برج الیزابت تغییر نام داد، اما هنوز هم مردم محلی و گردشگران از آن به عنوان بیگ بن یاد می کنند. در این مقاله نگاهی به تاریخچه بیگ بن از زمان ساخت آن تا به امروز خواهیم داشت.

ناقوس، بیگ بن، در واقع نام رسمی برج یا ساعت نیست. این برج در ابتدا برج ساعت نامیده می شد و ساعت را ساعت بزرگ می نامیدند. نام “بیگ بن” در ابتدا نام مستعار ناقوس بود، اما به مرور زمان برای اشاره به کل برج و ساعت مورد استفاده قرار گرفت.

این برج علاوه بر ساعت و زنگ، یک زندان کوچک نیز در خود جای داده است. در ابتدا برای نگهداری نمایندگان مجلسی که در کاخ وست مینستر مرتکب تخلف شده بودند استفاده می شد، اما از قرن نوزدهم به عنوان زندان استفاده نمی شد.

کسب اطلاعات بیشتر: 10 مورد از دیدنی ترین معبدهای روم باستان

بیگ بن و کاخ وست مینستر

کاخ وست مینستر، که خانه های پارلمان را در خود جای داده است، در ابتدا در قرن یازدهم ساخته شد، اما آتش سوزی در سال 1834 بیشتر ساختمان اصلی را ویران کرد. مسابقه ای برای طراحی یک ساختمان جدید برگزار شد و معمار چارلز بری با طراحی گوتیک خود برنده مسابقه شد. طرح بری شامل یک برج ساعت بود که در نهایت به بیگ بن معروف شد.

ساخت این برج در سال 1843 آغاز شد و در سال 1859 با هزینه 16000 پوند (معادل حدود 1.5 میلیون پوند امروز) به پایان رسید. این برج 96 متر (315 فوت) ارتفاع دارد و دارای مکانیزم ساعت و همچنین ناقوس معروف بیگ بن است.

برج الیزابت که اکنون به طور رسمی شناخته می شود، برای تور باز است، اما بازدیدکنندگان برای رسیدن به قله باید 334 پله را طی کنند. منظره از بالا تماشایی است، اما به دلیل محبوبیت آن، تهیه بلیط دشوار است.

زنگ

این ناقوس که بیش از 13.5 تن وزن دارد توسط ریخته گری ناقوس Whitechapel ریخته شد و در سال 1859 در برج نصب شد. این زنگ به افتخار سر بنجامین هال، اولین کمیسیونر کار در زمان ساخت برج، که شناخته شده بود، نامگذاری شد. برای سایز بزرگ و صدای پررونقش

صدای زنگ در سراسر جهان معروف شد و در سال 1923 بی بی سی شروع به پخش آنها از رادیو کرد. این زنگ‌ها در طول جنگ جهانی دوم به عنوان نماد امید و سرپیچی نیز مورد استفاده قرار می‌گرفتند و امروزه نیز از رادیو پخش می‌شوند.

این ناقوس در حین نصب در برج در واقع آسیب دید و قبل از اینکه در نهایت قابل قبول تلقی شود، باید دو بار بازسازی می شد.

مکانیسم ساعت

مکانیسم ساعت توسط ادوارد جان دنت و پسر خوانده اش فردریک دنت طراحی شده است. این ساعت دارای چهار صفحه است که قطر هر کدام بیش از 7 متر (23 فوت) است. مکانیسم آن به قدری دقیق است که می توان آن را هر روز تنها چند ثانیه تنظیم کرد.

آونگ ساعت بیش از 300 کیلوگرم (660 پوند) وزن دارد و هر دو ثانیه یک بار می چرخد. این مکانیسم سه بار در هفته با دست پیچیده می شود و حدود یک ساعت طول می کشد تا فرآیند سیم پیچی کامل شود.

صفحه های ساعت از چدن ساخته شده اند و توسط یک قاب فولادی در جای خود ثابت می شوند. هر صورت دارای 312 قطعه شیشه عقیق است که به نور اجازه می دهد در شب بتابد.

صدای زنگ ساعت توسط چکش هایی که به زنگ ها می زند تولید می شود. زنگ های ربع ساعت توسط چهار چکش که به چهار زنگ کوچکتر ضربه می زنند، ساخته می شوند، در حالی که زنگ ساعت توسط یک چکش که به بزرگترین زنگ، بیگ بن می زند، ساخته می شود.

ساعت به طور قابل توجهی دقیق شناخته شده است. در طول جنگ جهانی دوم، زمانی که بی‌بی‌سی از زنگ‌ها به‌عنوان نماد امید و سرپیچی استفاده می‌کرد، ساعت روی یک ثانیه GMT (به‌مدت زمان گرینویچ)، منطقه زمانی استاندارد برای بریتانیا تنظیم شد.

تعمیرات و نگهداری

در طول سال ها، این برج چندین بار تحت بازسازی و تعمیرات قرار گرفته است. در سال 1934، مکانیسم اصلی ساعت با مکانیزم الکتریکی جایگزین شد و صفحه‌های ساعت با لامپ‌های برقی روشن شدند.

در طول جنگ جهانی دوم، سقف برج توسط بمب‌ها آسیب دید و صفحه‌های ساعت به طور موقت پوشانده شدند تا از استفاده هواپیماهای دشمن به عنوان نشانگر ناوبری جلوگیری شود.

در سال 1976 آتش سوزی در برج رخ داد و خسارت قابل توجهی به بار آورد. مکانیسم ساعت بازسازی شد و برج در سال 1979 به روی عموم باز شد.

در سال 2017، یک پروژه بازسازی چهار ساله در برج الیزابت آغاز شد که شامل تعمیر و نوسازی مکانیسم ساعت و همچنین تعویض سقف برج و بازسازی سنگ کاری برج بود. انتظار می رود پروژه بازسازی در سال 2022 تکمیل شود و پس از پایان کار، برج به روی عموم باز خواهد ماند.

برج ساعت کمی به سمت شمال غربی متمایل شده است که در سال های اخیر نگرانی هایی در مورد احتمال ریزش آن ایجاد کرده است. با این حال، مهندسان به مردم اطمینان داده اند که برج در محدوده ایمن قرار دارد و خطر سقوط برج وجود ندارد.

نتیجه

بیگ بن نماد لندن و گواهی بر مهارت مهندسی و معماری قرن نوزدهم است. برج ساعت آزمون زمان را پس داده و به بخشی جدایی ناپذیر از میراث فرهنگی لندن تبدیل شده است. علیرغم انجام چندین بازسازی و تعمیر و نگهداری در طول سال ها، این برج جذابیت اصلی خود را حفظ کرده و همچنان هر ساله میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند. همانطور که لندن به تکامل و تغییر ادامه می دهد، بیگ بن یادآور تاریخ غنی شهر است.

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

مجله اینترنتی شهر دوستان با تکیه بر دانش محتوایی تیم خود سعی بر آن دارد تا بهترین مقالات سرگرم کننده را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

آخرین پست ها

1400 © تمامی حقوق برای مجله اینترنتی شهر دوستان محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا با ذکر منبع بلامانع می باشد.